West Ham suffer Derby loss as the Relegation Zone Looms

West Ham wciąż jest tuż nad strefą spadkową. (Fot. Getty Images)
West Ham suffered their second defeat since the Premier League’s restart. Losing 2-0 away to London rivals Tottenham Hotspur.

Obie uznane bramki piłkarze Tottenhamu zdobyli po przerwie. W 64. minucie Fabiańskiego pokonał samobójczym uderzeniem Tomas Soucek (piłka odbiła się przypadkowo od jego nogi), a w końcówce spotkania wynik ustalił Harry Kane, który wykorzystał sytuację sam na sam z polskim golkiperem.

Dla czołowego reprezentanta Anglii, który długo leczył kontuzję, to pierwszy gol od grudnia ubiegłego roku.

Łącznie tego dnia piłka trzykrotnie lądowała w siatce polskiego bramkarza, ale pierwsze z trafień gospodarzy - tuż przed przerwą - nie zostało uznane. Jak się okazało przy pomocy VAR, Koreańczyk Heung-min Son był na minimalnym spalonym.

West Ham zajmuje w tabeli 17. miejsce, czyli pierwsze dające utrzymanie (27 pkt). Osiemnasty AFC Bournemouth ma jednak tyle samo punktów, a 19. Aston Villa tylko o jeden mniej - oba te zespoły zagrają swoje mecze dzisiaj.

"Koguty" awansowały na siódme miejsce (45 pkt), wciąż z nadziejami na czwartą lokatą, dającą prawo gry w Lidze Mistrzów.

W innym wczorajszym spotkaniu trzeci w tabeli Leicester City zaledwie zremisował u siebie z piętnastym Brighton and Hove Albion 0:0.

Zdecydowany lider Liverpool zagra dzisiaj u siebie z Crystal Palace, a szlagierowo zapowiada się ostatnie w tej kolejce spotkanie. W jutrzejszy wieczór czwarta w tabeli Chelsea Londyn podejmie wicelidera Manchester City.

Ekipa gości to wciąż aktualni mistrzowie kraju, jednak na obronę tytułu mają tylko matematyczne szanse. Do zdobycia w tym sezonie pozostały 24 punkty, a do Liverpoolu tracą aż 20.