Menu

Policja zidentyfikowała wszystkie ofiary z ciężarówki

Policja zidentyfikowała wszystkie ofiary z ciężarówki
Do makabrycznego odkrycia doszło w nocy z 22 na 23 października w parku przemysłowym Waterglade Industrial Park. (Fot. Getty Images)
Wietnamska policja potwierdziła wczoraj, że wszystkie ofiary, znalezione w ciężarówce chłodni 23 października w Wielkiej Brytanii, były obywatelami Wietnamu. Wszystkich 39 zmarłych zostało zidentyfikowanych, a ich rodziny zostały już powiadomione.
Reklama

Wietnamskie ministerstwo bezpieczeństwa publicznego podało, że zmarli pochodzili z sześciu prowincji - Haiphong, Hai Duong, Nghe An, Ha Tinh, Quang Binh i Hue.

Brytyjska policja, która w tej sprawie ściśle współpracowała ze służbami wietnamskimi, oświadczyła, iż identyfikacja ofiar "jest ważnym krokiem w całym dochodzeniu i umożliwia współpracę w celu wspierania rodzin ofiar".

Do makabrycznego odkrycia doszło w nocy z 22 na 23 października w parku przemysłowym Waterglade Industrial Park, ok. 30 km na wschód od Londynu. Ciała 31 mężczyzn i ośmiu kobiet znajdowały się w kontenerze chłodni, umieszczonym na naczepie ciężarówki.

Brytyjska policja ściśle współpracowała w tej sprawie ze służbami wietnamskimi. (Fot. Essex.police.uk)

Kontener przypłynął tej samej nocy z belgijskiego Zeebrugge do angielskiego portu Purfleet, gdzie odebrał go kierowca ciężarówki, która - jak się przypuszcza - przyjechała z Irlandii Północnej.

Początkowo sądzono, że wszystkie ofiary to obywatele Chin; tę wersję wstępnie potwierdzały policja i chińskie władze, później jednak pojawiało się coraz więcej poszlak wskazujących, że przynajmniej część z ofiar mogła być Wietnamczykami.

Władze brytyjskie na razie postawiły zarzuty dwóm osobom - 25-letniemu kierowcy ciężarówki, który został aresztowany tego samego dnia, kiedy odkryto ciała oraz - w piątek - 23-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu w Irlandii. Obaj pochodzą z Irlandii Północnej. Postawiono im zarzuty zabójstwa, uczestnictwa w przemycie ludźmi oraz pomocy w nielegalnym przedostaniu się na terytorium Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej:

Essex: Zwłoki 39 osób znaleziono w ciężarówce

Wietnam: Premier zarządził śledztwo ws. ciężarówki ze zwłokami w Anglii

Zarzuty zabójstwa dla kierowcy ciężarówki ze zwłokami

Ośmiu zatrzymanych w związku z ciężarówką ze zwłokami w Anglii

  Komentarze
  • Olek
   8 listopada 2019, 12:52

   Po brexicie Polacy tez tak będą podróżować do UK bo w polsze od nadmiaru bogactwa i dobrobytu nie da się żyć no i ta zajebista polska praca u francuza, Japończyka, koreanczyka,Niemca,Portugalczyka,Holendra.... Za wypłatę mniejszą od zachodnich benefitow. I jak sie nie cieszyć z bycia Polakiem? Murzynem Europy!!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama