Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Police apply for more funding for Madeleine McCann search

Police apply for more funding for Madeleine McCann search
Czy policja trafi na ślad Madeleine? (Facebook/Official Find Madeleine Campaign)
The Home Office confirmed that it is considering an application from the Metropolitan Police for more money to keep the probe, called Operation Grange, going.
Advertisement
News available in Polish

Funkcjonariusze poprosili Home Office o przeznaczenie dodatkowej gotówki i jej przekazanie do końca września 2018 roku. Brytyjskie media nie podają, o jaką kwotę poprosił Scotland Yard – informuje telewizja SKY News.

Brytyjskie MSW potwierdziło, że rozpatruje wniosek Metropolitan Police. "Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przekazało środki Metropolitan Police na operację Grange, a wymagane fundusze są regularnie weryfikowane, a kolejne wnioski wnikliwie analizowane” - napisano w specjalnym oświadczeniu.

Na poszukiwania małej Angielki wydano do tej pory 11 milionów. Fundusze na operację Grange zostały wygenerowane na prośbę poprzedniego premiera Davida Camerona w 2011 roku.

Brytyjski rząd w zeszłym roku wygenerował środki i przekazał policji jeszcze 154 tys. funtów, co pozwoliło na przedłużenie śledztwa o kilka miesięcy.

Madeleine zaginęła 3 maja 2007 roku. Gerry i Kate McCannowie podczas wakacji wyszli ze znajomymi do restauracji, zostawiając w apartamencie hotelowym swoją czteroletnią córeczkę i bliźnięta. Kiedy wrócili z kolacji, dziewczynki już nie było. 

Brytyjska policja przyjmuje zgłoszenie o zaginionej osobie co dwie minuty. Tylko na przełomie roku 2015-16 zaginęło ponad 375 000 osób, z których połowa to dzieci.
 

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Advertisement