Tottenham vs Brighton: Gareth Bale scores first Spurs goal in 7 years with superb header

Bale: "Staram się na wszelkie sposoby pomagać drużynie i dziś miałem to szczęście, że zdobyłem gola". (Fot. Getty Images)
Gareth Bale scored the first goal of his second coming to send Tottenham Hotspur up to second place in the early Premier League table and overshadow what had threatened to become a refereeing horror show from Graham Scott.

Walijczyk został wprowadzony na boisko w 70. minucie, a trzy minuty później popisał się celną główką.

"To wspaniałe uczucie. Staram się na wszelkie sposoby pomagać drużynie i dziś miałem to szczęście, że zdobyłem gola. Zawsze mówi się o indywidualnych wyczynach, ale najważniejsza jest praca zespołowa" - przyznał Bale.

W 13. minucie prowadzenie gospodarzom dał Harry Kane, który wykorzystał rzut karny. Brighton niespodziewanie wyrównał w 56., kiedy na listę strzelców wpisał się Tariq Lamptey.

Londyńczycy do prowadzącego w tabeli Liverpoolu tracą dwa punkty. Obrońcy tytułu już w sobotę pokonali u siebie West Ham United Łukasza Fabiańskiego 2:1.

Tottenham Hotspur najpopularniejszym zagranicznym klubem w Korei Płd.