Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Petr Cech on loan to Belfast Giants

Petr Cech on loan to Belfast Giants
Były bramkarz Arsenalu i Chelsea rozwija obecnie swoją karierę w hokeju. (Fot. Getty Images)
Czech Petr Cech, former goalkeeper of the English Premier League teams Arsenal and Chelsea London, who in the 2023/24 season is a hockey player of the Oxford City Stars team, playing in the British 3rd league, was loaned to the Belfast Giants team.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

41-letni Cech, który rozegrał ponad 600 meczów w barwach Chelsea i Arsenalu, zakończył karierę piłkarską pod koniec sezonu 2018/19, po czym przeszedł do hokeja na lodzie i dołączył do brytyjskiej drużyny czwartej ligi Guildford Phoenix.

W czerwcu 2023 były reprezentant Czech podpisał kontrakt z trzecioligową drużyną Oxford City Stars z Chelmsford Chieftains jako bramkarz na sezon 2023/2024.

Teraz w trybie awaryjnym został wypożyczony do Belfast Giants, zespołu, który po raz siódmy w swojej historii jest aktualnie mistrzem Elite Ice Hockey League.

To jest już czwarty zespół hokejowy na Wyspach Brytyjskich, z którym związał się Cech. Pierwszy raz występował w Guildford Phoenix, amatorskiej drużynie hokejowej z siedzibą w Guildford, która rywalizowała w NIHL 2 South West Division.

41-letni Cech wystąpił wtedy w sześciu meczach Guildford Phoenix, w dwóch z nich zachował czyste konto. Sezonu nie udało się dokończyć z powodu pandemii koronawirusa.

Drugim teamem Czecha był zespół Chelmsford Chieftains, w którym występował w sezonie 2022/23. W tym roku w czerwcu związał się z Oxford City Stars.

"Petr dobrze wie, czego potrzeba, aby grać na najwyższym poziomie, więc jego wsparcie dla nas w okresie wypożyczenia będzie nieocenione" - przyznał główny trener Belfast Giants Adam Keefe. Szkoleniowiec podkreślił, że Cech, który trenował z drużyną NHL Chicago Blackhawks, jest obecnie najlepszym bramkarzem w Elite Ice Hockey League. 

Czytaj więcej:

Były bramkarz Arsenalu i Chelsea Petr Cech hokeistą Oxford City Stars

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.02.2024
  GBP 5.0353 złEUR 4.3067 złUSD 3.9682 złCHF 4.5113 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement