PSG fans cheer on Lionel Messi before win; Nice routs Lille

Messi i inne gwiazdy oficjalnie zaprezentowały się kibicom PSG. (Fot. Getty Images)
Lionel Messi stood and smiled, looking transfixed as Paris Saint-Germain fans chanted the soccer great's name — 'Leo Messi, Leo Messi' — before Saturday's 4-2 home win against Strasbourg in the French league.

Messi wyszedł na boisko przed meczem 2. kolejki francuskiej ekstraklasy razem z innymi nowymi zawodnikami PSG - Sergio Ramosem, Gianluigim Donnarummą, Achrafem Hakimim i Georginio Wijnaldumem, a następnie przemówił do rozentuzjazmowanego tłumu.

"To był dla mnie wyjątkowy tydzień. Chcę podziękować wszystkim za przyjęcie, odkąd przyjechałem do Paryża. To było naprawdę niesamowite. Czuję się bardzo szczęśliwy i podekscytowany. Mam nadzieję, że razem będziemy mogli cieszyć się tym sezonem i sprawić, że będzie dla nas wspaniały" - oznajmił Argentyńczyk.

Zgodnie z oczekiwaniami Messi nie znalazł się w składzie na wczorajszy mecz. Trener Mauricio Pochettino przyznał w tym tygodniu, że 34-letni piłkarz nie jest jeszcze w pełni gotowy do gry.

Doniosły nastrój najwidoczniej udzielił się całej drużynie, bo PSG doskonale zaczęło spotkanie i po półgodzinie gry prowadziło 3:0. Na listę strzelców kolejno wpisali się: Mauro Icardi, Kylian Mbappe i Julian Draxler.

Po przerwie goście niespodziewanie wrócili do gry. W 53. minucie trafił Kevin Gameiro, a w 64. Ludovic Ajorque.

Na więcej przyjezdnych nie było jednak stać. Od 81. minuty Strasbourg grał w dziesiątkę, bo czerwoną kartką ukarany został Alexander Djiku. Chwilę później czwartą bramkę dla PSG zdobył Pablo Sarabia.

Z kompletem sześciu punktów paryżanie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

W drugim wczorajszym meczu dotkliwej porażki doznało Lille. Obrońcy tytułu ulegli u siebie Nice 0:4. Bramki dla gości zdobyli: dwie Kasper Dolberg, a po jednej Hichem Boudaoui i Amine Gouiri.

Messi: Wybrałem PSG ze względu na jego zwycięską mentalność

Koeman o Messim: "Nie możemy żyć przeszłością"