Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

One of the participants of the Warsaw Marathon dies

One of the participants of the Warsaw Marathon dies
Uczestnicy maratonu w Warszawie. (Fot.www.maratonwarszawski.com)
One of the participants of the Sunday Warsaw Marathon dies - the organizers announced on Monday. The athlete lost consciousness during the course of the race, was taken to the hospital, but despite a few hours of rescue operation failed to save him.
Advertisement
News available in Polish

"Ze smutkiem zawiadamiamy, że jeden z uczestników 39. PZU Maratonu Warszawskiego stracił przytomność na trasie biegu. Służby ratownicze obsługujące bieg udzieliły natychmiastowej pomocy, karetka zabezpieczenia medycznego imprezy po półtorej minuty od wezwania była na miejscu. Zawodnik został przewieziony do Szpitala Bielańskiego, gdzie, po kilkugodzinnej akcji ratunkowej, nie udało się go uratować. Myślami jesteśmy z rodziną biegacza, której składamy wyrazy głębokiego współczucia" - napisano na oficjalnej stronie imprezy.

Zapewniono także o pełnej współpracy ze służbami publicznymi w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia.

Rywalizację na ulicach Warszawy wygrał Błażej Brzeziński (WKS Śląsk Wrocław), który wynikiem 2:11.27 poprawił rekord życiowy. To również czas lepszy od minimum PZLA na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Berlinie. W gronie kobiet najszybsza była Etiopka Bekelu Beji Geletu - 2:35.09.

Dystans 42 km 195 m pokonało 5 458 osób z 57 krajów.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 13.07.2018
  GBP 4.890 złEUR 4.330 złUSD 3.724 złCHF 3.712 zł

  Sport


  Advertisement