Menu

Numerowane miejsca w Ryanair

Numerowane miejsca w Ryanair
Fot. Getty Images
Tanie linie lotnicze Ryanair wprowadziły numerowane miejsca - od 1 lutego br. na wszystkich lotach tego przewoźnika można z wyprzedzeniem zarezerwować fotel.
Reklama
Do tej pory - za dopłatą - można było wybrać jedynie miejsce z większą przestrzenią na nogi lub mieć gwarancję na wejście na pokład przed innymi pasażerami.

Od 1 lutego - w czasie dokonywania rezerwacji lotu lub podczas odprawy online - pasażerowie, którzy zapłacą więcej, mogą wybrać konkretny fotel.

Osoby, które nie chcą wybrać miejsca, mogą odprawić się w terminie od 7 dni do 2 godzin przed wylotem, a miejscówka zostanie im przydzielona na zasadzie losowania.

Tymczasem - jak wynika z danych opublikowanych przez przewoźnika - w III kwartale ubiegłego roku linia zanotowała stratę w wysokości 35,2 mln euro. "Nasza strata jest zgodna z wcześniejszymi przewidywaniami" - zapewnia Michael O'Leary. Szef Ryanair tłumaczy ją zmniejszeniem taryf i osłabieniem brytyjskiej waluty wobec euro.

W grudniu Ryanair otworzył cztery nowe bazy we Włoszech - w Rzymie, Katanii, Palermo i w Kalabrii. Pod koniec lutego ma ruszyć baza w Brukseli, a na początku kwietnia - w Atenach, Salonikach i Lizbonie. Linia liczy, że dzięki temu przybędzie jej kolejnych klientów. W ciągu najbliższych 5 lat Ryanair planuje osiągnąć liczbę 110 mln przewiezionych pasażerów rocznie.
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.08.2020
  GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama