Menu

Nphet confirm new Covid-19 variant is in Ireland

Nphet confirm new Covid-19 variant is in Ireland
Dzisiaj w Irlandii wszedł w życie najwyższy poziom restrykcji, ale sklepy, które nie sprzedają artykułów pierwszej potrzeby, wciąż mogą być otwarte. (Fot. Getty Images)
The new Covid-19 variant is now in Ireland, according to the National Public Health Emergency Team (Nphet).
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Informację o możliwym pojawieniu się w Irlandii nowego szczepu koronawirusa podano na postawie analizy próbek pobranych w miniony weekend. Wskaźnik zakażeń, zwany też wskaźnikiem reprodukcji wirusa, wzrósł ostatnio w Irlandii z 1,5 do 1,8, czyli do najwyższego poziomu od marca.

Dzisiaj w Irlandii wszedł w życie najwyższy poziom restrykcji, jednak dopiero od jutra obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi hrabstwami. Również od jutra wizyty w domach zostaną ograniczone do jednego gospodarstwa domowego, zaś od 1 stycznia będą one możliwe tylko w celu udzielania pomocy potrzebującym.

Od dzisiaj nabożeństwa muszą się odbywać tylko online, choć kościoły i inne świątynie pozostaną otwarte do indywidualnych modlitw. Od 2 stycznia liczba osób mogących brać udział w ślubach zostanie zmniejszona do sześciu.

Od dzisiejszego popołudnia zamknięte muszą być puby i restauracje, a także salony fryzjerskie. Hotele będą otwarte tylko dla gości z już dokonaną rezerwacją, którzy zameldują się przed 26 grudnia i mogą się w nich odbywać tylko niezbędne wydarzenia o charakterze innym niż towarzyskie.

Otwarte pozostaną natomiast wszystkie sklepy, także te, które sprzedają produkty inne niż pierwszej potrzeby, choć nie odbędą się w nich poświąteczne wyprzedaże. Po przerwie świąteczno-noworocznej szkoły i przedszkola mają normalnie wznowić działalność.

Czytaj więcej:

Władze Irlandii: "Mamy do czynienia z trzecią falą pandemii"

Niemiecki wirusolog o nowym szczepie koronawirusa: Nie wygląda to dobrze

Irlandia: Od czwartku ponownie najwyższy poziom restrykcji koronawirusowych

Brytyjski rząd rozszerza restrykcje 4. poziomu na większą część Anglii

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 05.03.2021
  GBP 5.306 złEUR 4.579 złUSD 3.839 złCHF 4.131 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement