Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Germany: Increase in incidence of Covid-19 among children and adolescents

Germany: Increase in incidence of Covid-19 among children and adolescents
Niemieckie dzieci są regularnie testowane w przedszkolach i szkołach. (Fot. INA FASSBENDER/AFP via Getty Images)
The Berlin Robert Koch Institute (RKI) notes an increasing number of coronavirus cases in children and adolescents in Germany. In eight districts, the weekly incidence in the age group 10-19 years was more than 500 per 100,000 inhabitants, while the overall average for Germany is 68.7.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Ogólna liczba przypadków Covid-19 w Niemczech w ostatnim czasie uległa stabilizacji – poinformował wczoraj portal Tagesschau. Jednak w zależności od wieku i regionu wyniki mogą się bardzo różnić - jak pokazuje bieżący, cotygodniowy raport RKI. Odnotowano w nim szczególnie wysoką liczbę infekcji koronawirusem wśród dzieci i młodzieży w kilku regionach Niemiec.

"RKI nie podało szczegółowych informacji o lokalizacji tych ośmiu powiatów, ale na ogólnej mapie zostały one odpowiednio pokolorowane. RKI nie podało także żadnych informacji na temat możliwych przyczyn wysokich liczby infekcji w tych obszarach" – wyjaśnia Tagesschau.

W skali całego kraju tygodniowa zachorowalność w grupie wiekowej poniżej 20 lat przez ostatni tydzień zmniejszyła się w porównaniu z wcześniejszym tygodniem. Nieznacznie natomiast wzrosły wartości dla osób powyżej 20. roku życia. "Od pewnego czasu wykrywa się liczne infekcje koronawirusem, zwłaszcza u dzieci w wieku szkolnym i młodzieży" – przypomina Tagesschau. Regularnie testowane są dzieci w przedszkolach i szkołach.

Szczepionki przeciw Covid-19 są do tej pory zatwierdzone dla dzieci od 12 lat. Jak na razie, wskaźnik szczepień w grupie wiekowej 12-17 lat jest znacznie niższy niż w grupie dorosłych. "Dzieci i młodzież znacznie rzadziej poważnie chorują na Covid-19 niż osoby starsze, ale wciąż pozostają pytania, dotyczące długoterminowych konsekwencji zachorowań" – dodaje Tagesschau.

Według danych RKI, w ciągu ostatnich kilku tygodni liczba pacjentów z Covid-19 na oddziałach intensywnej opieki medycznej pozostaje w Niemczech stabilna – aktualnie jest to ok. 1 400 osób dorosłych. Liczba infekcji w poszczególnych krajach związkowych jest różna. W ostatnich dwóch tygodnia znaczny wzrost liczby zachorowań odnotowano w Saksonii, Turyngii, Saksonii-Anhalt, Brandenburgii i Kraju Saary.

W ciągu ostatniej doby do RKI zgłoszono 11 518 nowych infekcji koronawirusem. Tydzień temu wartość ta wynosiła 10 429. W ciągu ostatniej doby odnotowano też 65 zgonów wśród chorych na Covid-19; tydzień temu było 86.

Czytaj więcej:

Holandia: Rośnie liczba zakażeń koronawirusem

Ekspert: Sytuacja epidemiczna we Włoszech być może najlepsza w Europie

Ekspert: Rosnąca liczba zakażeń w UK "to efekt braku restrykcji"

Niemcy: Darmowe testy na obecność koronawirusa kosztowały państwo 5,2 mld euro

Włochy są w fazie "preludium do normalności"

UK: Pierwszy raz od lipca liczba zakażeń przekroczyła 45 tys.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.05.2022
  GBP 5.5377 złEUR 4.6558 złUSD 4.4379 złCHF 4.4542 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement