Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

New airline 'for millennials' opens for bookings

New airline 'for millennials' opens for bookings
Czy nowe linie lotnicze odniosą sukces w Europie? (Fot. Getty Images)
Air France has launched a new airline aimed at 'millennial' travellers. Joon will target working 18- to 35-year-olds, though any adult can use the airline. Air France wants to bring down costs to compete against Gulf carriers on long-haul routes, and against budget carriers such as Norwegian Air on short-haul routes.
Advertisement
News available in Polish

Millenialsów do Joon przyciągać mają, oprócz wspomnianych dodatków, także dogodne ceny. Air France zamierza konkurować na długich trasach m.in. z Gulfem, a na krótkich odcinkach z tanimi liniami takimi jak Norwegian Air.

Joon (od francuskiego słowa jeune – młody) znalazło bazę na lotnisku Charlesa de Gaulle’a. Pierwsze loty odbędą się 1 grudnia. Już teraz można rezerwować rejsy do 4 miast w Europie: Barcelony, Berlina, Lizbony i Porto. Ceny rozpoczynają się od €39.

Latem 2018 ruszą zaś rejsy do Fortalezy w Brazylii i Mahe na Seszelach.

Znakiem rozpoznawczym Joon jest żywy, jaskrawoniebieski kolor, który ma rzucać się w oczy, a jednocześnie kojarzyć się z Francją. Uniformy załogi przypominać będą elegancki miejski styl: koszulki polo, obcisłe jeansy i trampki. Klienci będą mogli korzystać na własnych urządzeniach z mediów cyfrowych poprzez aplikację YouJoon. Każdy fotel ma być wyposażony w gniazdo zasilania USB.

Klienci bedą mogli wybrać podróż w jednej z dwóch klas: ekonomicznej i biznesowej. Wszystkim podróżnym będzie przysługiwać darmowa kawa, herbata i napoje bezalkoholowe. Pakiet biznesowy będzie ponadto zawierał catering. W menu znajdować się będą zdrowe opcje, 20% produktów ekologicznych oraz wysokoenergetyczne soki owocowe.

Dyrektorem generalnym Joon został Jean-Michel Mathieu, który ma doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą, elektroniką oraz przychodami w grupie Air France-KLM.

“Wypracowaliśmy zupełnie nową ofertę w ofercie lotniczej: między klasyczną a budżetową. Joon jest młodszą siostrą Air France. Jej celem jest innowacyjność i zaskakiwanie” - podkreślił.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Advertisement