Menu

Neil Warnock trenerem Crystal Palace

Neil Warnock trenerem Crystal Palace
Brytyjczyk trenował angielską drużynę we wcześniejszych latach (Fot. Getty Imafges)
Neil Warnock został trenerem występującego w piłkarskiej ekstraklasie Anglii zespołu Crystal Palace. Na tym stanowisku w londyńskim klubie był wakat, bowiem dzień przed meczem pierwszej kolejki do dymisji podał się Walijczyk Tony Pulis.
Reklama

65-letni Warnock pracował wcześniej m.in. w Queens Park Rangers w latach 2010-2012, później przeniósł się do Leeds, ale od kwietnia 2013 roku nie prowadził żadnego zespołu.

W Crystal Palace jego podopiecznym będzie m.in. Jason Puncheon, z którym szkoleniowiec niegdyś ostro pokłócił się na Twitterze. W efekcie tej awantury obrońca musiał zapłacić 15 tys. funtów kary.

Warnock już wcześniej prowadził ten zespół w latach 2007-2010. Gdy zaczynał, londyńczycy bronili się przed spadkiem z zaplecza ekstraklasy, a w 2008 roku byli bliscy awansu do Premier League. Ostatecznie przegrali jednak baraż z Hull City.

Pulis zrezygnował z dalszej pracy w Crystal Palace, ponieważ według brytyjskich mediów miał odmienną politykę transferową od władz klubu. Liczył na solidne wzmocnienia przed rozgrywkami, a na takie - jego zdaniem - się nie doczekał.

Pulis prowadził stołeczną drużynę od listopada 2013 roku. Objął ją, kiedy była na końcu ligowej tabeli. Rozgrywki zakończyła na 11. miejscu.

W dwóch pierwszych kolejkach trwającego sezonu Crystal Palace zanotowało dwie porażki i zajmuje 18. miejsce w tabeli. Następnym rywalem londyńczyków będzie Newcastle United.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama