Nations Leadue: Portugal took advantage of Spain's mishap

Yeremy Pino z Hiszpanii przy piłce z Renato Steffenem ze Szwajcarii podczas meczu obu drużyn w Saragossie. (Fot. Getty Images)
Spain's players unexpectedly lost 1: 2 at home to Switzerland in the penultimate round of the League of Nations. Portugal took the lead in the table of group 2 division A, which in Prague smoothly beat the Czech Republic 4-0.

Helwetom prowadzenie w 21. minucie dał Manuel Akanji. Gospodarze wyrównali po trafieniu Jordiego Alby w 55., ale remis utrzymał się tylko trzy minuty. Zwycięstwo gościom zapewnił Breel Embolo. Hiszpanom na niewiele zdało się aż 70-procentowe posiadanie piłki.

Dla Portugalii natomiast dwie bramki zdobył Diogo Dalot, a po jednej dołożyli Bruno Fernandes i Diogo Jota. Tuż przed końcem pierwszej połowy, przy stanie 0:2, rzutu karnego dla Czech nie wykorzystał Patrik Schick.

Cristiano Ronaldo dyskutuje z Patrikiem Schickiem podczas meczu Czech z Portugalią w Pradze. (Fot. Getty Images)

W tabeli Portugalia ma 10 punktów i o dwa wyprzedza Hiszpanię, którą podejmie we wtorek. Taka sama różnica dzieli Szwajcarię (6 pkt) i Czechy (4 pkt). Te zespoły zmierzą się w St. Gallen.

Turniej Final Four z udziałem czterech zwycięzców grup dywizji A rozegrany zostanie w dniach 14-18 czerwca 2023 roku. Tytułu nie obronią mistrzowie świata Francuzi. "Trójkolorowi" nie liczą się już w walce o pierwsze miejsce w grupie 1, w której o ten cel stoczą w niedzielę korespondencyjny pojedynek Chorwaci z Duńczykami.

O zwycięstwo w grupie 3 niespodziewanie w poniedziałek Węgry zagrają u siebie z Włochami. W dodatku Madziarom wystarczy remis. W grupie 4, w której występuje też Polska, w analogicznej sytuacji są Holendrzy, którzy w niedzielę podejmą Belgię. Biało-czerwoni w Cardiff zmierzą się z Walią o pozostanie w najwyższej dywizji.