Menu

"Nasz Dziennik": Po diagnozę do parafii

"Nasz Dziennik": Po diagnozę do parafii
Gazeta podaje, że "z taką inicjatywą wyszli naukowcy i środowiska medyczne w Lublinie". (Fot. Getty Images)
Czy w Polsce ruszy projekt świadczenia usług telemedycznych przy parafiach? - zastanawia się dzisiejszy 'Nasz Dziennik'.
Reklama

Gazeta podaje, że "z taką inicjatywą wyszli naukowcy i środowiska medyczne w Lublinie". "Projekt dotyczy okulistyki. Za jego stronę merytoryczną i organizacyjną odpowiedzialny jest prof. Robert Rejdak, prezes Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich.

"Ogólnie telemedycyna polega w okulistyce na wykonywaniu zdjęć dna oka i analizie tych zdjęć przy użyciu sztucznej inteligencji" - wyjaśnia Rejdak w rozmowie z "ND".

Gazeta zaznacza, że "w lubelskim projekcie zostaną wykorzystane badania amerykańskich uczonych, m.in. profesorów: Marko Zarbina i Bernarda Szirtha". "Wskazują one na dużą efektywność w diagnozowaniu i terapii, gdy w proces włączona jest strona kościelna" - dodano.

"Niezwykle skuteczna jest współpraca w tej dziedzinie z Kościołem i parafiami. Stanowią one społeczności bardzo łatwo komunikujące się i często we współpracy z duszpasterzami organizowane są po Mszy św. takie badania" - podkreśla prof. Rejdak.

  Komentarze
  • Fadel
   29 października 2019, 20:12

   Niedługo w Polsce po mszach będą sprzedawane cudowne garnki i koce.

  • Ja
   29 października 2019, 21:01

   Ale dziś nie ma 1 kwietnia. Coś wam się pomyliło o.O

  • Jasne
   29 października 2019, 23:19

   Czy przede wszystkim będą organizowane badania okulistyczno pediatryczne, bo nie od dziś wiadomo, ze księża lubia z nieletnimi pobawić się w doktora...? A moze okulistyka się w tym przypadku z okultystyką pomyliła, hmmm? ;) A tak serio, to chyba najbardziej pokręcony pomysł, jaki ostatnio słyszałem. Moze jeszcze ginekolodzy powinni dołączyć do projektu?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama