Milan lost in Serie A after almost 10 months

Ronaldo nie był w stanie wczoraj zdobyć ani jednego gola dla swojej drużyny, ale mógł za to liczyć na swoich młodszych kolegów.. (Fot. Getty Images)
Milan's players suffered their first defeat in almost 10 months in Serie A. The leader of the table lost in the 16th match at home to defending title Juventus Turin 1: 3. The visitors' goals were guarded by Wojciech Szczęsny, and Federico Chiesa scored two goals for them.

Mediolańczycy poprzednią przegraną w ligowym meczu - z Genoą 1:2 - odnotowali 8 marca 2020, czyli jeszcze po przerwie w rozgrywkach, do której zmusiła nie tylko Włochów pandemia COVID-19.

Po powrocie do gry w czerwcu drużyna trenera Stefano Piolego nie doznała porażki w 12 spotkaniach kończących poprzedni sezon oraz w 15 obecnego. Do tego rozegrała m.in. dziewięć spotkań Ligi Europy, w których tylko raz zeszła z boiska pokonana (0:3 z Lille OSC). Co ciekawe, wszystkich tych trzech porażek doznała w roli gospodarza.

Wczoraj w roli głównej wystąpili młodzi piłkarze "Juve". Pozyskany latem z Fiorentiny 23-letni Chiesa dwukrotnie - w 18. i 62. minucie - wykorzystał podania Argentyńczyka Paulo Dybali, a autorem trzeciego trafienia dla gości był rok młodszy Amerykanin Weston McKennie.

Przed przerwą honorowego gola dla Milanu uzyskał Davide Calabria.

"Juve z super-Chiesą wygrywa na Meazza i wskakuje do pociągu o nazwie scudetto*" - napisała tuż po końcowym gwizdku "La Gazzetta dello Sport" i dodała, że zespół trenera Andrei Pirlo awansował na czwarte miejsce, ale co ważniejsze zbliżył się do Milanu na siedem punktów, a ma w zanadrzu jedno spotkanie zaległe (*scudetto to popularne określenie mistrzostwa Włoch - przyp. red.).

"Fiesta Juve na San Siro" - skomentował z kolei dziennik "Tuttosport".