Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

One million in UK switch off broadband due to cost of living crisis, charity warns

One million in UK switch off broadband due to cost of living crisis, charity warns
Coraz więcej osób rezygnuje z łącza szerokopasmowego w domu. (Fot. Getty Images)
Citizens Advice also called for better promotion of social tariffs after separate Ofcom figures revealed just 5% of eligible households had taken them up.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Organizacja charytatywna oskarżyła dostawców internetu o doprowadzanie do sytuacji, w której mieszkańcy zaczynają rezygnować ze stałego łącza internetowego w domach. Według Citizens Advice, w ciągu ostatnich 12 miesięcy decyzję taką podjęło aż milion osób.

Jak wskazano, osoby pobierające zasiłki "są sześć razy bardziej narażone na trudności w opłacaniu rachunków za internet". Z drugiej strony, z taryf socjalnych korzysta obecnie jedynie 5 proc. kwalifikujących się do tego osób.

Regulator rynku Ofcom od dawna alarmuje, że wiedza na temat taryf socjalnych jest niewielka, a winę ponoszą sami operatorzy.

Taryfy te oferują dokładnie takie same usługi internetowe, a jedyną różnicą jest ich dużo niższa cena. Ofcom oszacował, że na skutek niewiedzy każdego roku ponad 4 mln osób traci w ten sposób nawet 200 funtów rocznie. 

Tymczasem Citizens Advice ostrzega, że problem może się jeszcze pogłębić. Powodem jest fakt, iż ceny usług mobilnych i internetowych mają w tym roku podrożeć średnio o 17 proc.

Organizacja charytatywna ocenia, że łącza szerokopasmowe w domach "zaczynają powoli być poza zasięgiem coraz większej liczby gospodarstw domowych".
 

Czytaj więcej:

Citizens Advice: Co 10 sekund komuś kończą się środki na przedpłacie za prąd 

Rosnące zadłużenie brytyjskich gospodarstw domowych to "tykająca bomba zegarowa"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.05.2024
  GBP 4.9798 złEUR 4.2572 złUSD 3.9175 złCHF 4.3052 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement