Menu

Michael Schumacher named Most Influential Person in F1 History after fan vote

Michael Schumacher named Most Influential Person in F1 History after fan vote
W finale głosowania na Schumachera oddano 61 procent głosów. (Fot. Getty Images)
Seven-time world champion Michael Schumacher has been named the most influential person in Formula One history after a vote by fans on the sport's official website.
Advertisement
News available in Polish

Wczoraj minęło 70 lat od pierwszego w historii wyścigu zaliczanego do mistrzostw świata F1. 13 maja 1950 roku odbył się on na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii i zakończył zwycięstwem Włocha Giuseppe Fariny.

W finale głosowania na Schumachera, który nie pojawia się publicznie od grudnia 2013 r., gdy uległ wypadkowi na nartach, oddano 61 procent głosów. Pokonał byłego szefa Formuły 1, 89-letniego Berniego Ecclestone'a.

Schumacher jest rekordzistą zarówno pod względem liczby triumfów w klasyfikacji generalnej - siedem, jak i wygranych wyścigów - 91.

Były kierowca Ferrari we wcześniejszych rundach głosowania pokonał nieżyjących już mistrzów Nikiego Laudę, Ayrtona Sennę i Juana Manuela Fangio oraz założyciela zespołu, w którym odnosił największe sukcesy - Enzo Ferrariego.

Panel ekspertów przygotował dla fanów 32 nazwiska wielkich postaci Formuły 1, dzieląc ich na cztery kategorie: kierowcy, szefowie zespołów, konstruktorzy i zarządzający organizacją.

Michael Schumacher 29 grudnia 2013, kilka dni przed 45. urodzinami, podczas jazdy na nartach we francuskim Meribel uderzył głową o skałę. Natychmiast został przewieziony do szpitala w Grenoble, gdzie lekarze określili jego stan jako krytyczny, ale udało im się utrzymać słynnego kierowcę przy życiu.

Od września 2014 pozostaje pod opieką lekarzy w swojej posiadłości w Gland w Szwajcarii. Wszelkie informacje o jego stanie zdrowia są owiane tajemnicą i pilnie strzeżone przez rodzinę.

Czytaj więcej:

Le Parisien: Michael Schumacher w klinice w Paryżu

Formuła 1: Mick Schumacher nie liczy na debiut w 2020 roku

Hamilton: Sam talent nie wystarczy do tytułu

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 01.12.2020
  GBP 4.990 złEUR 4.477 złUSD 3.737 złCHF 4.123 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement