Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Metro workers' strike suspended

Metro workers' strike suspended
W weekend metro powinno kursować bez zakłóceń. (Fot. Getty Images)
The scheduled strike of the London metro workers during the FA Cup final weekend was suspended.
Advertisement
News available in Polish

Udział w akcji protestacyjnej zapowiadało wcześniej ponad 1 000 pracowników, zajmujących się konserwacją i naprawami w sieci londyńskiego metra. Strajk miał rozpocząć się w piątek, 17 maja, i trwać 3 dni bez przerwy.

Brak kursującego metra najbardziej uderzyłby w piłkarskich kibiców, którzy 18 maja będą zmierzać na stadion Wembley, gdzie odbędzie się finał Pucharu Anglii pomiędzy Manchester City i Watford.

Związkowcy RMT poinformowali, że przedstawiciele London Underground (LU) zgodzili się wycofać z planu "zdziesiątkowania" częstotliwości inspekcji pociągów", które doprowadziłyby do większej liczby awarii eksploatowanej floty.

"To nasze wielkie osiągnięcie. Teraz oczekujemy, że szefowie metra odwołają planowane cięcia i zapewnią, że nie będzie dalszych ataków na naszych pracowników, ich warunki pracy i bezpieczeństwo" - oświadczył sekretarz generalny związku, Mick Cash.

"Nasza akcja protestacyjna w tym tygodniu została zawieszona, ale RMT pozostaje czujny" - podkreślił Cash.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Advertisement