Messi's hat-trick at Barcelona's win

Messi związał się z Barceloną do 2021 roku. (Fot. Getty Images)
Lionel Messi showed a hat-trick in Barcelona's 5-0 home win against Levante in the Spanish Premier League. Players from Catalonia are still three points ahead of Sevilla and Atletico Madrid, who in the 16th round were also victorious.

Wczoraj w Walencji Argentyńczyk zagrał koncertowo. Oprócz trzech goli, strzelonych między 43. a 60. minutą, zaliczył dwie asysty. To po jego akcji i precyzyjnym podaniu Luis Suarez zdobył w 35. minucie prowadzenie. Messi, lider klasyfikacji strzelców Primera Division z dorobkiem 14 goli, podawał piłkę również Gerardowi Pique, który w 88. minucie po przebiegnięciu całego boiska ustalił wynik.

"Messi przyspieszył święta" - napisała tuż po spotkaniu "Marca".

To pierwszy hat-trick Messiego w tym sezonie La Liga, a 31. w karierze. Lepszy pod tym względem w historii hiszpańskiej ekstraklasy jest tylko Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który do lata tego roku w barwach Realu Madryt odnotował 34 występy z dorobkiem co najmniej trzech trafień.

Gospodarze w końcówce grali w osłabieniu - w 77. minucie czerwoną kartką za podcięcie rywala został ukarany Erick Cabaco.

Wcześniej Sevilla pewnie pokonała u siebie z Gironą 2:0 po bramkach Argentyńczyka Evera Banegi i Pablo Sarabii.

Atletico grało w sobotę, pokonując na wyjeździe Real Valladolid 3:2. Bohaterem spotkania był Francuz Antoine Griezmann, który zdobył dwie bramki, w tym zwycięską w 80. minucie.

Na czwartym miejscu w tabeli plasuje się Real Madryt, ze stratą pięciu punktów do Barcelony. W sobotę "Królewscy" skromnie wygrali u siebie w derbowym pojedynku z jednym z outsiderów - Rayo Vallecano 1:0.

Gospodarze od początku ruszyli do ataku i zwieńczeniem tych starań było trafienie Francuza Karima Benzemy w 13. minucie. Kolejne akcje Realu nie przyniosły już zmiany wyniku, co w doliczonym czasie gry mogło się zemścić. Szansę na doprowadzenie do remisu miał Alex Alegria, ale udaną interwencją popisał się belgijski bramkarz Thibaut Courtois.