Serie A: Juventus win Turin Derby; Inter Milan move into second

Goście grali ospale, a odmienił ich dopiero Edin Dżeko (po lewej). (Fot. MIGUEL MEDINA/AFP via Getty Images)
Simone Inzaghi‘s second-half substitutions made all the difference in Reggio Emilia as Inter had to come from behind to claim a 2-1 win over Sassuolo in Serie A‘s Saturday night game, with the Nerazzurri having had a subpar first half.

Sassuolo niespodziewanie objęło prowadzenie w 22. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Domenico Berardi.

Interowi długo w tym spotkaniu nic nie wychodziło. Goście grali ospale, a odmienił ich dopiero Dżeko. 35-letni Bośniak wszedł na boisko w 57. minucie i już chwilę później cieszył się z gola.

W 78. minucie Dżeko znów wystąpił w głównego roli. Tym razem nie trafił do siatki, ale został sfaulowany w polu karnym Sassuolo. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Argentyńczyk Lautaro Martinez.

Inter awansował na drugie miejsce w tabeli. Do prowadzącego Napoli traci punkt, ale zespół Piotra Zielińskiego swój mecz 7. kolejki z Fiorentiną rozegra w niedzielę.

Wcześniej w derbach Turynu Juventus pokonał Torino 1:0. Bramkę w 86. minucie zdobył Manuel Locatelli. Wojciech Szczęsny w bramce "Juve" zachował czyste konto, a w pokonanym zespole w 65. minucie na boisku pojawił się Karol Linetty.

Po kiepskim początku sezonu Juventus wraca na właściwe tory. Derbowe zwycięstwo było trzecim z rzędu, ale nie przyszło ono łatwo. Torino dobrze się broniło i szukało swoich szans w kontratakach.

"Stara Dama" w końcu jednak przełamała opór rywali. Federico Chiesa dograł do Locatellego, a reprezentacyjny pomocnik - pozyskany latem z Sassuolo - precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego dał swojej drużynie zwycięstwo.