Mechanical Issues rob Ollie O'Donovan of victory in the BritishRX Supercar Final at Lydden Hill

Samochód Potyry w Lydden Hill (Fot. Łukasz Osiak)
2007 British Rallycross Champion Ollie O'Donovan suffered from cruel luck at the second round of the 2016 MSA British Rallycross Championship after mechanical issues robbed him of a potential win. Great starts of Poles: Potyra, Wielgosz, Frask, Labedz and Mehlberg.

Potyra przyjechał na zawody jako lider w punktacji w klasie Hot Hatch po wygranej na Croft. Do biegu finałowego startował z pole position w kwalifikacjach zajmując odpowiednio miejsce: 4,1,4. Na koniec zawodów uplasował się na pozycji numer 2.Tym samym umocnił się na pozycji lidera w klasie. Nad drugim zawodnikiem ma bowiem aż 8 punktów przewagi.

Wielgosz pewnie zwyciężył na Lydden Hill. Doświadczenie, które zdobył podczas kilkuletnich startów nadal procentuje. Wielgosz pewnie prowadził od samego początku. Zajął pierwsze miejsce i przesunął się w klasyfikacji na druga pozycję.

Mehlberg, który to startuje w wybranych rundach rallycrossu pokazał, że potrafi szybko jeździć .W kwalifikacji zajmował odpowiednio miejsca: 1,2,1, ale po Q3 decyzją sędziów do biegu finałowego musiał startować z ostatniej linii. Problemem okazały się opony założone w jego aucie.

Frask po drugim miejscu w Q1,drugiego biegu kwalifikacyjnego nie zaliczy do najszczęśliwszych. Na jednym z zakrętów urwał koło i tym samym biegu nie ukończył. Reanimacja auta Fraska trwała dość długo i na bieg finałowy Frask mógł stawić się wraz z innymi. Wfinale Frask zajął szóste miejsce.

Łabędz w swoich pierwszych startach w rallycrossie wciąż uczy się techniki jazdy jak i samego samochodu i torów. W biegu finałowym błysnął znakomitym startem i przez jakiś czas był drugi. Bardziej doświadczeni koledzy wyprzedzili go i Łabędź ukończył zawody na siódmej pozycji.

Zwycięzcą rundy numer 2 okazał się Dan Rooke w Citroenie DS3,który to po biegach kwalifikacyjnych startował z pierwszej linii. Z tej samej startowali Ollie O`Donovan i Kevin Procter. Najlepszym startem mógł pochwalic się O`Donovan, który na czwartym okrążeniu zaczął mieć problemy z turbo w jego Focusie i popularny Ollie spadł na 5 pozycję.

Rooke po problemach O`Donovana i odpadnięciu największego rywala Proctera spokojnie doprowadził swoje DS3 z LD Motorsport do mety. Tym samym zostając liderem w punktacji mistrzostw.

Kolejne zawody odbędą się w pierwszy majowy weekend na torze Pembrey w Walii.