Manchester City within touching distance of title after coasting to victory at Crystal Palace

Man City wygrał z Crystal Palace 2:0 i może po raz kolejny zdobyć mistrzostwo kraju. (Fot. Getty Images)
Manchester City could clinch the Premier League title on Sunday after two goals in the space of 83 seconds saw off a stubborn Crystal Palace. City will secure a third title in four seasons if second-placed Manchester United lose at home to Liverpool.

Trener "The Citizens" Josep Guardiola tradycyjnie mocno zmodyfikował skład swojego zespołu względem środowego spotkania w Lidze Mistrzów z Paris Saint-Germain (2:1). I właśnie piłkarze, którzy rzadziej dostają od niego szansę gry, przesądzili o zwycięstwie gości.

W drugiej połowie, między 57. a 59. minutą gry, gole zdobyli Argentyńczyk Sergio Aguero i Hiszpan Ferran Torres.

"Cieszę się, że w końcu mogłem zagrać i to przez 90 minut, co już dawno mi się nie udało. Gol ma zawsze duże znaczenie dla napastnika. Zrobiliśmy, co do nas należało i czekamy na niedzielę. Każdy wynik na Old Trafford przyjmiemy ze spokojem, ale oczywiście lepiej byłoby, gdyby wygrał Liverpool" - przyznał trapiony w ostatnich miesiącach kontuzjami Aguero.

Po wygranej w Londynie przewaga w tabeli ekipy City, która ma 80 punktów, nad lokalnym rywalem urosła do 13. Jeśli "Czerwone Diabły" w hicie 34. kolejki z Liverpoolem nie poprawią dorobku, to drużyna Guardioli już w niedzielę cieszyć się będzie z siódmego w historii tytułu.

Do tej pory Manchester City zdobył mistrzostwo w sezonach 1936/37, 1967/68, 2011/12, 2013/14, 2017/18, 2018/19. Dwa ostatnie już z byłym szkoleniowcem Barcelony i Bayernu Monachium na ławce. W poprzednim uplasował się na drugim miejscu, za Liverpoolem.

Zespół z Manchesteru ma w tym sezonie szansę na trzy trofea. W ostatnią niedzielę zdobył Puchar Ligi, mistrzostwo ma na wyciągnięcie ręki, a jest także blisko awansu do finału Ligi Mistrzów.

Za plecami "Obywateli" toczy się zacięta walka przede wszystkim o miejsce gwarantujące udział w następnej edycji Ligi Mistrzów. Oprócz obu drużyn z Manchesteru w najlepszej sytuacji jest ekipa Leicester City, która w piątek zremisowała na wyjeździe 1:1 z Southamtpon FC Jana Bednarka i ma 63 pkt, czyli o pięć więcej niż czwarta Chelsea Londyn.

Kolejne lokaty zajmują West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański, z 55 pkt, Liverpool - 54 i Tottenham Hotspur - 53.