Zagreb stun Tottenham, Manchester United edge Milan to reach Europa League last eight

Od lewej: Paul Pogba z Manchesteru United i Zlatan Ibrahimovic z AC Milan. (Fot. Getty Images)
Dinamo Zagreb produced one of the great European fightbacks to beat Tottenham Hotspur 3-0 and reach the Europa League quarter-finals on Thursday along with Manchester United, Arsenal and Ajax Amsterdam.

W pierwszym meczu, na Old Trafford, "Czerwone Diabły" prowadziły od 50. minuty, ale w doliczonym czasie drugiej połowy aktualny wicelider włoskiej ekstraklasy doprowadził do wyrównania. Rewanż mógł mieć podobny przebieg - prowadzenie United dał w 48. minucie Francuz Paul Pogba, jednak tym razem zabrakło odpowiedzi "Rossonerich".

Także Rangers wywieźli przed tygodniem z Pragi remis 1:1 i byli w niezłej sytuacji. Jednak wczoraj mecz zupełnie nie ułożył się po ich myśli - stracili bramkę w 14. minucie po strzale Nigeryjczyka Petera Olayinki, a w 74. wynik ustalił Rumun Nicolae Stanciu. Co więcej, gospodarze kończyli spotkanie w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Kemara Roofe'a (61. minuta; Jamajczyk kilka chwil wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych) oraz Nigeryjczyka Leona Baloguna (73.).

Swoje przewagi z pierwszych meczów podwyższyli piłkarze Villarreal oraz Ajaxu Amsterdam. "Żółta Łódź Podwodna" dwukrotnie wygrała z Dynamem Kijów 2:0, a lider holenderskiej ekstraklasy wyeliminował Young Boys Berno po zwycięstwach 3:0 i 2:0.

We wcześniejszych wczorajszych spotkaniach do dużej niespodzianki doszło w Zagrzebiu, gdzie Dinamo pokonało Tottenham Hotspur 3:0 po dogrywce, odrabiając z nawiązką dwubramkową stratę z pierwszego spotkania (0:2). Bohaterem gospodarzy był Mislav Orsic, który zdobył wszystkie trzy bramki.

Porażkę poniósł także inny londyński klub - Arsenal, który uległ u siebie Olympiakosowi Pireus 0:1. "Kanonierzy" awansowali jednak do kolejnej rundy dzięki wygranej przed tygodniem w Atenach 3:1.

W ćwierćfinale zagrają też AS Roma i Granada. Pary rozlosowane zostaną w piątek. Finał ma zostać rozegrany 26 maja w Gdańsku.