Manchester United silence 'noisy neighbours' with big derby win

Manchester United pokonał Man City 4:2 (Fot. Getty Images)
Manchester United winger Ashley Young celebrated his prominent role in his side's derby win by laughing at 'noisy neighbours' City.

Pierwsi gola na Old Trafford zdobyli jednak goście. Już w ósmej minucie do siatki trafił Argentyńczyk Sergio Aguero, ale z prowadzenia City cieszyło się tylko do 14. minuty. Wówczas wyrównał Ashley Young.

Na przerwę United schodziło prowadząc 2:1, bowiem w 27. minucie na listę strzelców wpisał się Belg Morouane Fellaini.

22 minuty po zmianie stron na 3:1 podwyższył Juan Mata, ale telewizyjne powtórki nie pozostawiły wątpliwości, że w momencie podania od Wayne'a Rooneya Hiszpan był na spalonym. Sędzia liniowy jednak tego nie zauważył i trafienie zostało uznane. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry swojego gola zdobył również obrońca United Chris Smalling.

Gości stać było tylko na zmniejszenie strat. W 89. minucie znów na listę strzelców wpisał się Aguero. To było jego 19. trafienie ligowe w tym sezonie. Argentyńczyk zrównał się na czele klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy z reprezentantem Hiszpanii Diego Costą z Chelsea (obecnie leczy kontuzję) oraz Harrym Kane'em z Tottenhamu Hotspur.

Było to pierwsze zwycięstwo "Czerwonych Diabłów" nad lokalnym rywalem od 2012 roku. Ostatnie cztery konfrontacje kończyły się wygranymi City.