Manchester City won big against Liverpool in the hit of the round

Piłkarze Manchesteru zdecydowanie pokonali wczoraj rywali z Liverpoolu. (Fot. Getty Images)
Manchester City beat Liverpool 4-1 in the opening game of the 29th round of the English Premier League. The defending champions hosts were losing 0:1, but later only they found the net.

Drużynie Pepa Guardioli nie przeszkodził brak fenomenalnego napastnika Erlinga Haalanda, który strzelił w tym sezonie 42 gole dla City (w różnych rozgrywkach). Norweg z powodu kontuzji pachwiny opuścił marcowe mecze reprezentacji swojego kraju i nie trenował również w ostatnich dniach ze swoim klubem.

Na dodatek nie mógł wystąpić Phil Foden, który w minioną niedzielę przeszedł operację po ostrym zapaleniu wyrostka robaczkowego.

Mecz nie zaczął się dobrze dla gospodarzy, którzy przegrywali 0:1 po bramce w 17. minucie Mohameda Salaha. Na gol Egipcjanina odpowiedział 10 minut później Argentyńczyk Julian Alvarez.

Decydujący okazał się początek drugiej połowy, gdy w krótkim odstępie czasu bramki zdobyli Belg Kevin De Bruyne i reprezentant Niemiec Ilkay Gundogan. W 74. minucie wynik ustalił Jack Grealish.

W tabeli "Obywatele" umocnili się na drugim miejscu, tracąc pięć punktów do prowadzącego Arsenalu Londyn, który później będzie podejmować czternasty Leeds United. Zespół City ma jeden mecz zaległy.