Manchester City returned to second place in the table

Manchester City utrzymuje świetną formę. (Fot. Getty Images)
Manchester City after a home victory with Aston Villa 3: 0 returned to second place in the table of the English football league. He loses three points to Liverpool, who will play their 10th match on Sunday at home with Tottenham Hotspur.

Po zwycięstwie 9:0 z Southampton Jana Bednarka na pozycję wicelidera na kilkanaście godzin awansował Leicester City. Teraz traci do mistrzów Anglii z Manchesteru dwa punkty.

Niezależnie od pozostałych wyników mecz w Southampton będzie wydarzeniem kolejki. Do tej pory w 131-letniej historii najwyższej ligi angielskiej nikomu nie udało się wygrać tak wysoko na boisku rywala. W sobotę trener gospodarzy Ralph Hasenhuettl poprosił kibiców o przebaczenie. "Przepraszam. To nie miało prawa się wydarzyć" - przekazał. Jednak w przeważającej opinii angielskich mediów austriacki szkoleniowiec powinien zostać zwolniony.

"The Citizens" wykorzystali szansę powrotu na drugie miejsce w tabeli, chociaż do przerwy był bezbramkowy remis i rywale też mieli szanse objęcia prowadzenia. Po zmianie stron w strugach ulewnego deszczu lepiej radzili sobie gospodarze. Kilkanaście sekund po wznawiającym grę gwizdku sędziego gola zdobył Raheem Sterling. Zwycięstwo zespołu z Manchesteru przypieczętowali Kevin De Bruyne w 65. i Ilkay Gundogan w 70. minucie.

Mimo sukcesu gospodarze mają też powód do zmartwień, bowiem w końcówce spotkania drugą żółtą kartka i w konsekwencji czerwoną ukarany został Fernandinho.

Prowadzący w tabeli Premier League Liverpool jutro zagra z Tottenhamem Hotspur. "The Reds" są jedynym niepokonanym zespołem w tym sezonie.