Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Pracownicy metra odwołują 72-godzinny strajk

Londyn: Pracownicy metra odwołują 72-godzinny strajk
W weekend metro powinno kursować bez zakłóceń. (Fot. Getty Images)
Planowany na ten weekend strajk pracowników londyńskiego metra został zawieszony. Związkowcy doszli do porozumienia z władzami London Underground - informuje Standard.co.uk.
Reklama

Udział w akcji protestacyjnej zapowiadało wcześniej ponad 1 000 pracowników, zajmujących się konserwacją i naprawami w sieci londyńskiego metra. Strajk miał rozpocząć się w piątek, 17 maja, i trwać 3 dni bez przerwy.

Brak kursującego metra najbardziej uderzyłby w piłkarskich kibiców, którzy 18 maja będą zmierzać na stadion Wembley, gdzie odbędzie się finał Pucharu Anglii pomiędzy Manchester City i Watford.

Związkowcy RMT poinformowali, że przedstawiciele London Underground (LU) zgodzili się wycofać z planu "zdziesiątkowania" częstotliwości inspekcji pociągów", które doprowadziłyby do większej liczby awarii eksploatowanej floty.

"To nasze wielkie osiągnięcie. Teraz oczekujemy, że szefowie metra odwołają planowane cięcia i zapewnią, że nie będzie dalszych ataków na naszych pracowników, ich warunki pracy i bezpieczeństwo" - oświadczył sekretarz generalny związku, Mick Cash.

"Nasza akcja protestacyjna w tym tygodniu została zawieszona, ale RMT pozostaje czujny" - podkreślił Cash.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama