Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyn: Pojawiły się pierwsze zdjęcia brytyjskiej siedziby Apple na terenie zabytkowej elektrowni

Londyn: Pojawiły się pierwsze zdjęcia brytyjskiej siedziby Apple na terenie zabytkowej elektrowni
W historycznym budynku pracować będzie 3 tys. osób. (Fot. Apple)
Koncern Apple opublikował pierwsze zdjęcia, na których można zobaczyć wnętrze zabytkowej elektrowni Battersea Power Station, przerobionej na biura. Firma dodała, że w Wielkiej Brytanii zapewnia pracę aż 550 tys. osobom.

Reklama
Reklama

Siedziba Apple w Londynie ma aż 5 tys. metrów kwadratowych i obejmuje sześć pięter. Sercem budynku jest spektakularne atrium w głównej kotłowni. Wokół dawnego generatora prądu zlokalizowano liczne stanowiska komputerowe, a całość utrzymano w industrialnym charakterze.

Koncern przekazał, że w biurach pracować będzie łącznie 3 tys. osób. Apple dodało także, że generuje w Wielkiej Brytanii aż 550 tys. miejsc pracy. Firma zatrudnia bezpośrednio ok. 8 tys. pracowników - pozostałe miejsca pracy zostały utworzone m.in. poprzez łańcuchy dostaw firmy oraz "złożoną ekomonię aplikacji na iOS".

"Od ponad czterdziestu lat firma Apple jest dumna z bycia częścią społeczności w Wielkiej Brytanii" - zapewnił szef Apple Tim Cook.

"Bez względu na to, czy chodzi o polepszanie życia naszych klientów, pomoc we wspieraniu niesamowitych programistów, bliską współpracę z dostawcami, czy też otwarcie nowej siedziby w Wielkiej Brytanii, jesteśmy bardzo głęboko zaangażowani w tworzenie miejsc pracy i wykorzystywanie kreatywności w tym kraju" - dodał.

Media przypominają, że Apple posiada także ośrodki badawczo-naukowe w St. Albans, Swindon i Cambridge. Obecnie zajmują się one pracami nad sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym oraz krzemem.

Apple dodało, że zamierza także znacznie zwiększyć inwestycje w produkcję treści dla usługi Apple TV w Wielkiej Brytanii.

Firma podkreśliła, że od momentu uruchomienia App Store - sklepu z aplikacjami i grami dla urządzeń z systemem iOS - brytyjscy programiści zarobili już łącznie 7,5 mld funtów.

Obecnie Apple posiada w Wielkiej Brytanii 40 sklepów, z czego 8 w samym Londynie. Ostatni z nich otworzono właśnie na terenie Battersea Park. 

Główna europejska siedziba Apple znajduje się w Cork w Irlandii.

Czytaj więcej:

Apple uruchamia opcję samoobsługowych napraw w Wielkiej Brytanii

Apple wprowadza funkcję "Tap to Pay" dla użytkowników w UK

Apple ugiął się przed UE. iPhone straci łącze Lightning na rzecz USB-C

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.12.2023
  GBP 5.0458 złEUR 4.3303 złUSD 4.0181 złCHF 4.5913 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama