Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

German league: maximum 15 000 spectators at stadiums

German league: maximum 15 000 spectators at stadiums
Stadiony na meczach mogą być zapełnione tylko w 50 proc. a kibce muszą zakładać maseczki. (Fot. Getty Images)
Attendance at Bundesliga football matches can be a maximum of 50 percent, but no more than 15,000 spectators. The German government yesterday reinstated restrictions on sporting events due to the growing number of COVID-19 infections.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Ustępująca kanclerz Angela Merkel i jej następca Olaf Scholz uzgodnili z szefami 16 niemieckich krajów związkowych szereg restrykcji, w tym zmniejszenie liczby kibiców na imprezach sportowych na świeżym powietrzu i w halach.

W przypadku meczów piłkarskiej Bundesligi stadiony mogą być zapełnione maksymalnie w 50 procentach, ale z zastrzeżeniem, że liczba widzów może wynieść najwyżej 15 tysięcy.

Ten zapis odczują najbardziej kluby, których mecze ogląda po 70-80 tysięcy kibiców, czyli lider Bayern Monachium i wicelider Borussia Dortmund. Właśnie oba zespoły zmierzą się jutro w Dortmundzie - w szlagierze 14. kolejki i całej rundy jesiennej.

Kibice będą musieli zakładać na stadionach maseczki. Jak dodał rząd, w miastach, w których wskaźniki infekcji są wysokie, imprezy sportowe muszą być odwołane.

"Zrozumiałe jest tymczasowe ograniczenie liczby kibiców na stadionie" – przyznał szef Niemieckiej Ligi Piłkarskiej (DFL) Christian Seifert. "DFL ma nadzieję, że ta decyzja doprowadzi do poprawy sytuacji pandemicznej" – dodał.

Czwarta fala COVID-19 przyniosła wczoraj w Niemczech ponad 73 tys. nowych przypadków infekcji i 388 zgonów.

Czytaj więcej:

Liga niemiecka: Lewandowski bez gola, udany powrót i rekord Haalanda

Anulowano bilety na sobotni mecz Borussii z Bayernem

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 20.05.2022
  GBP 5.4735 złEUR 4.6366 złUSD 4.3832 złCHF 4.5061 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement