La Liga: Barcelona win, two goals from Messi

Była szansa na więcej goli, ale i tak Barcelona wygrała. (Fot. Getty Images)
Barcelona's players defeated Athletic Bilbao 3-2 away in a missed match of the Spanish Premier League and advanced to third place in the table. Lionel Messi from Argentina scored two goals for the 'Duma of Catalonia'.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w trzeciej minucie po trafieniu Inakiego Williamsa. Jednak już w 14. do wyrównania doprowadził Pedri, zaś w 38. ten sam zawodnik asystował przy pierwszym golu Messiego. Na 3:1 Argentyńczyk podwyższył w 62. po dograniu Francuza Antoine'a Griezmanna.

W końcówce Messi pomylił się wyprowadzając piłkę z własnej połowy i sprezentował ją rywalom. Akcję gospodarzy wykończył Iker Muniain, zmniejszając stratę, ale na wyrównanie klubu z Kraju Basków nie było już stać.

Argentyńczyk ma już dziewięć ligowych goli w tym sezonie i jest na czele klasyfikacji strzelców, ex aequo z trzema innymi piłkarzami. Miał wczoraj szansę na hat-trick, jednak dwukrotnie po jego strzałach piłka odbiła się od słupka.

Barcelona zgromadziła 31 punktów w 17 meczach. Przed nią są tylko ekipy z Madrytu: Atletico - 38 pkt w 15 spotkaniach oraz Real - 36 w 17. Athletic Bilbao, na którego ławce trenerskiej zadebiutował w środę trener Marcelino, jest dziewiąty i ma 21 "oczek".