Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Legia fans will not be able to buy tickets for the match in Naples

Legia fans will not be able to buy tickets for the match in Naples
Kibice Legii Warszawa otrzymali cios od władz włoskiego miasta. (Fot. Rafal Oleksiewicz/PressFocus/Getty Images)
Legia Warszawa fans will not be able to buy tickets for the Europa League football match on October 21 in Naples.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Legia Warszawa informuje, że pomimo trwających od ponad tygodnia starań Klubu, stosowne włoskie organy utrzymały decyzje o niesprzedawaniu biletów obywatelom polskim na mecz SSC Napoli - Legia Warszawa, który odbędzie się w Neapolu w dniu 21 października. Uznajemy takie działania za całkowicie niezasadne i dyskryminujące" - napisano w komunikacie Legii.

Klub poinformował, że początkowo zakaz dotyczył "szeregu różnych meczów na terenie Włoch" i że rozmowy ze stroną włoską trwały od 6 października.

"Niestety, we wtorek 12 października otrzymaliśmy kolejną decyzję, tym razem obejmującą jedynie mecz SSC Napoli - Legia Warszawa i polskich obywateli. To decyzja skandaliczna, całkowicie nieuzasadniona i pozbawiająca naszych kibiców w pełni przysługującego im prawa do wspierania swojej drużyny podczas meczów wyjazdowych. Jest to niezgodne z duchem sportowej rywalizacji i wartościami, na których opiera się europejski futbol" - podkreślono w komunikacie.

Legia zaznaczyła, że wczoraj wysłała kolejne pismo do Napoli, domagając się cofnięcia decyzji w sprawie biletów. Klub wskazał również, że przyznano mu dwa razy mniejszą niż rekomendowana w wytycznych UEFA pulę biletów dla oficjalnych gości, sponsorów oraz partnerów biznesowych. "Jednocześnie informujemy, że Legia Warszawa jest gotowa przyjąć na swoim stadionie kibiców SSC Napoli i jest do tego w pełni przygotowana organizacyjnie" - dodano na zakończenie komunikatu.

Ze swojej strony Napoli powołało się na decyzję prefektury Neapolu. "Prefektura Neapolu zakazała sprzedaży biletów wstępu na stadion im. Diego Armando Maradony mieszkańcom Polski na mecz Napoli - Legia, zaplanowany na 21 października" - napisano na Twitterze Napoli.

W Lidze Europy piłkarze Legii spisują się na razie znakomicie. W pierwszej kolejce wygrali w Moskwie ze Spartakiem 1:0, a w drugiej w takim samym stosunku pokonali u siebie Leicester City. 

Czytaj więcej:

Piłkarska LE: Legia zagra w grupie z Napoli, Leicester i Spartakiem Moskwa

Rosyjskie media: Porażka Spartaka z "nijaką" Legią to katastrofa

LE: Leicester remisuje z Napoli. Legia na czele grupy

Trener Leicester chwali Legię: "Czeka nas świetny mecz i gorąca atmosfera"

Brytyjskie media: Legia dała Leicester lekcję kontrataku

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 28.01.2022
  GBP 5.4934 złEUR 4.5697 złUSD 4.1048 złCHF 4.4086 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement