Italian league: Piątek's first goal for Fiorentina

Krzysztof Piątek po zdobyciu bramki dla Fiorentiny we wczorajszym meczu ze Spezią. (Fot. Getty Images)
Krzysztof Piątek scored his first Italian Premier League goal for Fiorentina in a 2:1 (1:0) away win over Spezia in the 25th round. Before that, however, he missed a penalty kick.

W 16. minucie Piątek z 11 metrów trafił w słupek, ale zrehabilitował się w 42. minucie. Nie był to jego pierwszy gol dla Fiorentiny. W Pucharze Włoch zdobył już trzy bramki, w tym dwie w ubiegłym tygodniu w wygranym 3:2 ćwierćfinałowym meczu w Bergamo z Atalantą.

W 74. minucie wyrównał Kolumbijczyk Kevin Agudelo, a w 89. zwycięstwo drużynie z Florencji zapewnił Marokańczyk Sofyan Amrabat. Piątek zszedł z boiska w 79. minucie W zespole gospodarzy cały mecz rozegrali Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca, a z ławki rezerwowych "Violi" grę obserwował bramkarz Bartłomiej Drągowski.

Piątek jest zawodnikiem Fiorentiny od stycznia, gdy przeszedł z Herthy Berlin. Napastnik reprezentacji Polski powrócił do Serie A, w której występował od lipca 2018 do stycznia 2020 roku w barwach Genoi i AC Milan, strzelając w 55 meczach 26 goli. W tym sezonie w Bundeslidze nie robił jednak furory - zdobył jedną bramkę w dziewięciu spotkaniach.

W tabeli Serie A Fiorentina zajmuje ósme miejsce, tracąc 14 punktów do prowadzącego AC Milan, ale ma jeden mecz zaległy.