Eighth win in a row: Inter still on course for the title

Zwycięstwo Interowi zapewnił w końcówce spotkania Argentyńczyk Lautaro Martinez (po lewej). (Fot. Getty Images)
Inter Milan cannot be stopped on the way to their first championship title in Italian football in eleven years. The Lombards struggled at 2-1 (0-0) on.

Wszystkie bramki w Turynie padły w drugiej połowie. Na gola dla Interu Belga Romelu Lukaku w 62. minucie z rzutu karnego odpowiedział osiem minut później Paragwajczyk Antonio Sanabria. Zwycięstwo liderowi zapewnił w końcówce spotkania Argentyńczyk Lautaro Martinez.

W zespole gospodarzy od 49. minuty grał Linetty, który z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem był odizolowany już od meczu z Cagliari pod koniec lutego. Potem cały zespół Torino, z powodu przypadków COVID-19, pauzował i obecnie ma dwa spotkania zaległe. W tabeli zajmuje 18. miejsce z dorobkiem 20 punktów.

Tymczasem Inter, po serii ośmiu zwycięstw, ma 65 punktów i o dziewięć wyprzedza AC Milan, a o trzynaście broniący tytułu Juventus Turyn. Oba te zespoły zagrają swoje mecze w niedzielny wieczór.

Najpierw Juventus Wojciecha Szczęsnego spotka się na wyjeździe z Cagliari Sebastiana Walukiewicza.

Pod koniec poprzedniego sezonu Cagliari sensacyjnie wygrało u siebie ze "Starą Damą" 2:0, a polski obrońca należał do najlepszych na boisku. Natomiast w rundzie jesiennej obecnego sezonu Juventus - trzeci w tabeli - zwyciężył w Turynie 2:0, po golach Cristiano Ronaldo.

Drużyna Szczęsnego we wtorek odpadła w 1/8 finału Ligi Mistrzów, po rywalizacji z FC Porto.