Serie A: Alvaro Morata scores twice in Juventus comeback win over Lazio to close gap at top

Alvaro Morata (po lewej) na listę strzelców wpisał się w 57. oraz 60. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny. (Fot. Getty Images)
Alvaro Morata scored twice and set up another as Juventus warmed up for next week's Champions League game against Porto with a 3-1 comeback win over Lazio on Saturday to close the gap on the Milan teams in Serie A.

Spotkanie zaczęło się po myśli gości, którym już w 14. minucie prowadzenie dał Joaquin Correa. Później jednak znacznie skuteczniejsi byli piłkarze Juventusu, choć w podstawowym składzie turyńskiej ekipy zabrakło Cristiano Ronaldo.

"Stara Dama" wyrównała jeszcze przed przerwą, kiedy podanie Alvaro Moraty na gola mocnym strzałem z ostrego kąta zamienił Adrien Rabiot. W drugiej połowie w głównej roli wystąpił już Morata. Hiszpan na listę strzelców wpisał się w 57. oraz 60. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny.

Ronaldo na boisku pojawił się w 69. minucie, kiedy zmienił Moratę. Wynik nie uległ już jednak zmianie, a Szczęsny nie miał wielu okazji do wykazania się.

W tabeli Juventus jest trzeci, a do prowadzącego Interu Mediolan traci siedem punktów. Lider w hicie 26. kolejki w poniedziałek podejmie czwartą w zestawieniu Atalantę Bergamo.

Dzisiaj zamykające tabelę Crotone Arkadiusza Recy podejmie wracające po kwarantannie Torino, którego piłkarzem jest Karol Linetty, Sampdoria Genua Bartosza Bereszyńskiego zagra z Cagliari Sebastiana Walukiewicza, a Napoli Piotra Zielińskiego podejmie Bolognę Łukasza Skorupskiego.