Cristiano Ronaldo back in form as Juventus beats 10-man Lecce 4-0

Wielkie brawa dla Juventusu! (Fot. Getty Images)
Cristiano Ronaldo scored his 23rd goal of the season as Juventus moved seven points clear at the top of Serie A with victory over 10-man Lecce. The visitors had Fabio Lucioni sent off for a foul in the first half before Paulo Dybala struck from outside the box just after the break.

W pierwszej połowie piłkarze trenera Maurizio Sarriego nie zachwycili, ale od 32. minuty uzyskali przewagę liczebną, ponieważ czerwoną kartkę za podcięcie wychodzącego na czystą pozycję Rodrigo Betancoura otrzymał Fabio Lucioni.

Bramki padły po przerwie. Pierwszą w 53. minucie zdobył efektownym strzałem w okienko Paulo Dybala, któremu asystował Cristiano Ronaldo. Portugalczyk osiem minut później podwyższył wynik z rzutu karnego, a w końcówce gole strzelili także Argentyńczyk Gonzalo Higuain, który zmienił swojego rodaka Dybalę, oraz Holender Matthijs de Ligt.

Najgroźniejsi rywale "Starej Damy" rozegrają swoje mecze 28. kolejki w następnych dniach. Dzisiaj Lazio podejmie 13. w tabeli Fiorentinę. Drużyna bramkarza Bartłomieja Drągowskiego zremisowała trzy ostatnie mecze.

Jutro Inter zagra na wyjeździe z siódmą obecnie Parmą, podbudowaną niedawnym wyjazdowym zwycięstwem 4:1 nad Genoą, natomiast Atalanta zmierzy się na wyjeździe z Udinese Łukasza Teodorczyka.