Serie A: Davidovich scored a goal and got a red card

Czerwona kartka dla Pawła Dawidowicza w meczu Hellas Verona z Romą. (Fot. Getty Images)
Pavel Davidovich scored a goal and was penalized with a red card, and his Verona lost at home to Roma 1:3 in yesterday's match of the 12th round of the Italian Football Premier League. The visitors' basic lineup featured another of Poland's representatives, Nicola Zalewski.

Dawidowicz trafił do siatki gości w 27. minucie, dając swojemu zespołowi prowadzenie, ale już dziewięć minut później - jeszcze przy stanie 1:0 - został ukarany za ostry faul czerwoną kartką.

Roma wykorzystała grę w przewadze. Tuż przed przerwą wyrównał Nicolo Zaniolo, a w końcówce meczu bramki dla gości zdobyli rezerwowi Cristian Volpato i Stephan El Shaarawy.

W pierwszym składzie Romy wybiegł Zalewski, który został zmieniony w 57. minucie. On i Dawidowicz są na liście 47 piłkarzy powołanych przez Czesława Michniewicza do szerokiej kadry na mistrzostwa świata w Katarze.

Rezerwowym graczem Verony był we wczorajszym meczu Mateusz Praszelik.

W tabeli Verona jest dziewiętnasta (przedostatnia) z dorobkiem zaledwie 5 pkt, a Roma czwarta - 25. Prowadzi niepokonane w tym sezonie Napoli Piotra Zielińskiego - 32.