Serie A: Piątek's team lost 2:8, Zurkowski's debut at Spezia

Krzysztof Piątek zaliczył asystę w meczu Salernitany z Atalantą. (Fot. Getty Images)
Salernitana, whose player is Krzysztof Piątek, lost to Atalanta Bergamo by as much as 2:8 in the match of the 18th round of Serie A. After a 1:0 win against Torino, the four Poles playing for Spezia, including Szymon Żurkowski who made his debut for the team, had reasons to be satisfied.

Atalanta strzeleckie popisy zaczęła już w piątej minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Jeremie Boga. Co prawda w dziesiątej wyrównał Boulaye Dia, wykorzystując podanie Piątka, ale jeszcze przed przerwą w Bergamo gospodarze wbili cztery kolejne gole. Na listę strzelców kolejno wpisali się Ademola Lookman, Giorgio Scalvini, Teun Koopmeiners i Rasmus Hoejlund.

W drugiej połowie dla Atalanty ponownie trafił Lookman. Z goli cieszyli się jeszcze Ederson oraz Nadir Zortea, natomiast rozmiary porażki zmniejszył Hans Nicolussi Caviglia.

W tabeli Atalanta zajmuje szóste miejsce. Do prowadzącego Napoli Piotra Zielińskiego traci aż 13 punktów. Lider już w piątek rozbił u siebie 5:1 Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce (w ekipie gości zagrał też Arkadiusz Milik, zaliczył asystę).

W meczu Torino - Spezia wypożyczony z Fiorentiny Żurkowski pojawił się na boisku w 83. minucie. Jego zespół wygrał po golu z karnego w pierwszej połowie. Do siatki trafił M'Bala Nzola.

Cały mecz w barwach gości zagrali Bartłomiej Drągowski i Arkadiusz Reca. Z ławki rezerwowych wygraną obserwował Jakub Kiwior. Natomiast w barwach Torino drugą połowę rozegrał Karol Linetty.

Spezia w tabeli jest 15., a Torino dziewiąte.

Wczoraj wygrała także Bologna Łukasza Skorupskiego (na wyjeździe z Udinese 2:1) oraz AS Roma Nicoli Zalewskiego (u siebie z Fiorentiną 2:0).

Roma plasuje się na siódmej pozycji, a Bologna na 11.