Bundesliga: Bayern victorious again

Sadio Mane i jego koledzy z drużyny "siali spustoszenie" na boisku... (Fot. Getty Images)
Bayern Munich defeated VfL Wolfsburg 2-0 at home in the second round of the Bundesliga. The result was already determined by the break. None of the Polish players appeared in the 'Wilków' team this time. The German champion leads the table with all points.

"Bawarczycy byli zabójczy w ataku, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy Sadio Mane, Thomas Mueller i Jamal Musiala siali spustoszenie na polu karnym rywali" - napisała agencja Reuters.

Bramki dla obrońców tytułu zdobyli w 33. minucie Musiala i 10 minut później doświadczony Mueller, który rozegrał swój 417. mecz Bundesligi i awansował na czwarte miejsce na liście wszech czasów Bayernu.

Natomiast 19-letni Musiala został pierwszym niemieckim piłkarzem w wieku poniżej 20 lat, który strzelił 14 goli w Bundeslidze. W obecnym sezonie ma już trzy bramki i prowadzi w klasyfikacji strzelców.

"Wszystko układa się po naszej myśli. Gram naprawdę dobry futbol" - ocenił Musiala.

Do siatki "Wilków" dwa razy trafił sprowadzony latem z Liverpoolu Sadio Mane, ale oba gole Senegalczyka zostały anulowane po analizie VAR.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych gości przesiedział Jakub Kamiński, a Bartosza Białka zabrakło w kadrze tej drużyny.

Bawarczycy w trzech oficjalnych meczach tego sezonu zdobyli już 13 bramek. W meczu o Superpuchar pokonali RB Lipsk 5:3, a w inauguracyjnej kolejce Bundesligi wygrali z Eintrachtem Frankfurt 6:1.

Oprócz nich komplet punktów po dwóch kolejkach ma tylko Borussia Dortmund.

Lewandowski: "Proszę, tylko nie Bayern..."