Spanish League: Difficult but victorious match between Real and Cadiz

To nie był łatwy mecz dla piłkarzy Realu. (Fot. Getty Images)
Real Madrid could not overcome the excellent Cadiz goalkeeper David Gil for a long time, but finally won 2-0 away in the 29th round of the Spanish football top flight. The defending champions are 10 points behind leaders Barcelona.

Gil przez ponad godzinę radził sobie w efektownym stylu z kolejnymi próbami ofensywnych graczy z Madrytu, raz - po strzale Francuza Karima Benzemy w końcówce pierwszej połowy - uratowała go poprzeczka. Piłkarze obu drużyn obijali też słupki.

Golkiper gospodarzy skapitulował dopiero w 72. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Nacho, czyli... obrońca gości, który oddał precyzyjny strzał z ok. 20 metrów. Kilka chwil później wynik ustalił Marco Asensio (76.).

"W ciągu czterech minut na marne poszła praca z całego meczu" - skomentował Gil, który w ostatnich czterech meczach zastępował zawieszonego z powodów dyscyplinarnych Argentyńczyka Jeremiasa Ledesmę.

Trzy dni wcześniej "Królewscy" takim samym wynikiem pokonali Chelsea Londyn w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. We wtorek ponownie zmierzą się z tym rywalem w rewanżu w Anglii.

Real ma 62 punkty i czeka na odpowiedź lidera - Barcelony (72 pkt), której piłkarzem jest Robert Lewandowski. Drużyna Polaka, który z 17 bramkami prowadzi w ligowej klasyfikacji strzelców, zagra w niedzielę na wyjeździe z Getafe.

Trzecie Atletico Madryt (57 pkt) tego samego dnia zagra u siebie z broniącą się przed spadkiem Almerią. Cadiz jest na 15. miejscu z dorobkiem 31 punktów, czterema przewagi nad strefą spadkową.