Sixth goal of Lewandowski, moments of terror in stands

Lewandowski nie zwalnia tempa... (Fot. Getty Images)
Barcelona footballer Robert Lewandowski scored a goal and played two goals in the away game of the 5th round of the Spanish Premier League with the last in the table Cadiz CF, a 4-0 win. The meeting was interrupted in the 81st minute due to the fan's fainting and resumed after about 40 minutes.

Jak podały hiszpańskie media, w trakcie meczu jeden z kibiców - mężczyzna w podeszłym wieku - miał zawał serca. Telewizyjne kamery nie pokazywały tego incydentu, ale w internecie pojawiły się zdjęcia, m.in. argentyńskiego bramkarza Cadizu Jeremiasa Ledesmy pospiesznie przenoszącego defibrylator pod trybunę za jedną z bramek.

Według nieoficjalnych informacji, dzięki pomocy lekarza klubowego ekipy gospodarzy akcja reanimacyjna zakończyła się sukcesem i kibica przetransportowano do szpitala.

W momencie przerwania meczu Barcelona prowadziła 2:0, po trafieniach holenderskiego pomocnika Frenkiego De Jonga oraz Lewandowskiego, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i wszedł na boisko w 57. minucie gry, zmieniając Holendra Memphisa Depaya.

Dla polskiego napastnika był to już szósty gol w piątym meczu ligi hiszpańskiej.

Polak poza bramką zaliczył też asystę przy golu 19-letniego Ansu Fatiego, który zdobył bramkę na 3:0, a wynik ustalił w drugiej minucie doliczonego czasu gry francuski skrzydłowy Ousmane Dembele po indywidualnej akcji (zaczętej od Lewandowskiego).

Cadiz jako jedyna drużyna w tym sezonie La Ligi jeszcze nie zdobyła bramki i aktualnie z zerowym dorobkiem punktów zamyka tabelę.

Dzięki wygranej z Cadiz Barcelona (13 pkt) przynajmniej do dzisiejszego meczu Realu Madryt pozostanie liderem w tabeli.