La Liga: Real saved a draw with Levante, Atletico leader

Wczorajszy mecz Realu trzymał w napięciu do ostatniej minuty. (Fot. JAVIER SORIANO/AFP via Getty Images)
Real Madrid players saved a 3-3 draw against Levante in the second round of the Spanish league thanks to a goal at the end of the game by Vinicius Junior. The leader with full points is the defending title Atletico Madrid.

"Królewscy" prowadzili już od piątej minuty po trafieniu Walijczyka Garetha Bale'a, dla którego to pierwszy gol w barwach Realu od dwóch lat (ostatnio był wypożyczony do Tottenhamu).

Taki wynik utrzymał się do przerwy, ale na początku drugiej połowy gospodarze zdobyli dwa gole (Roger Marti i Jose Campana). W 73. minucie rezerwowy Vinicius Junior doprowadził do remisu 2:2, lecz chwilę potem Levante znów prowadziło, tym razem po trafieniu Suareza Piera "Robera".

Goście ponownie zdołali jednak wyrównać - w 85. minucie wynik ustalił Vinicius Junior. Levante kończyło osłabione, po tym jak w 87. minucie czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym otrzymał bramkarz Aitor Fernandez.

Po dwóch kolejkach Real ma cztery punkty. Liderem z sześcioma jest Atletico, które dzięki trafieniu Angela Correi pokonało w niedzielę u siebie Elche 1:0.

Dzień wcześniej piłkarze Barcelony zremisowali na wyjeździe z Athletic Bilbao 1:1. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ w doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został Eric Garcia.