La Liga: Hazard's return, Real wins with Huesca

Real ma dzisiaj powody do radości. (Fot. Getty Images)
Real Madrid defeated Huesca 4-1 in the first Saturday match of the 8th round of the Spanish league football league and advanced to the lead. The first league performance this season was graced by Belgian Eden Hazard.

29-letni piłkarz od początku przygody z "Królewskimi" w 2019 roku częściej znajduje się na liście kontuzjowanych niż pojawia na boisku. W tym sezonie po raz pierwszy zagrał przez 22 minuty we wtorkowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Borussią Moenchengladbach (2:2).

Trener Realu Zinedine Zidane wystawił go dzisiaj w podstawowym składzie i Belg w 40. minucie pięknym uderzeniem z dystansu zapewnił gospodarzom prowadzenie. Jeszcze przed przerwą na 2:0 zdążył podwyższyć Karim Benzema. W 54. minucie trzeciego gola dla mistrza Hiszpanii uzyskał wyrastający na jednego z liderów zespołu 22-letni urugwajski pomocnik Federico Valverde.

Kwadrans przed końcem honorowego gola dla beniaminka zdobył David Ferreiro, a tuż przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił głową Benzema.

"Realu dzień pełen przyjemności" - podsumowała spotkanie na stadionie im. Alfredo di Stefano "Marca".

Dziennik napisał, że to pierwsze od dawna niczym nie zakłócone zwycięstwo stołecznej drużyny. "Spokojna i pewna wygrana. Pierwsza od dłuższego czasu. I w dodatku szereg dobrych wiadomości - występ Hazarda z golem, dwa trafienia Benzemy, odpowiednie rozłożenie minut przed meczem z Interem Mediolan w Champions League. Huesca długo stawiała opór, ale pod koniec pierwszej połowy skapitulowała" - oceniono.

"Królewscy" z dorobkiem 16 punktów i jednym spotkaniem zaległym awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Dwa punkty mniej mają dotychczasowy lider Real Sociedad San Sebastian, mistrz Hiszpanii z 1981 i 1982 roku, który w niedzielę w Vigo zmierzy się z Celtą, oraz beniaminek Cadiz, który już w piątek wygrał na wyjeździe z Eibar 2:0. Damian Kądzior w ekipie gospodarzy pojawił się na boisku na ostatni kwadrans.

Huesca jest obok Realu Valladolid jedyną drużyną, która jeszcze nie wygrała. Pięć punktów uzbierała dzięki remisom, w sobotę przegrała po raz trzeci.

Zajmująca obecnie 12. lokatę Barcelona dzisiaj wieczorem na wyjeździe spotka się z 15. Alaves.