Benxema double helps Real Madrid win at Celta

Benzema (po lewej) znów pomógł wygrać Realowi. (Fot. Getty Images)
Karim Benzema scored for a sixth consecutive game as his double helped Real Madrid to a 3-1 win over Celta Vigo in La Liga. The France striker's goals were both assisted by Germany midfielder Toni Kroos as Madrid moved above rivals Barcelona into second in the table.

Francuz wpisał się na listę strzelców w 20. i 30. minucie, a za każdym razem asystował Niemiec Toni Kroos. Powodzenie Realowi przyniosła m.in. gra pressingiem i umiejętność wykorzystywania błędów rywala.

Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kontaktową bramkę uderzeniem głową uzyskał Santi Mina, po rozegraniu rzutu wolnego.

Rezultat sobotniego spotkania ustalił w czwartej minucie dodatkowego czasu gry rezerwowy Marco Asensio (w 71. minucie zastąpił Kroosa) po podaniu Benzemy.

Obecnie "Królewscy" mają na koncie 60 punktów i plasują się na drugiej pozycji w tabeli LaLigi. Tracą trzy "oczka" do innej stołecznej drużyny - Atletico. Lider w niedzielę podejmie CD Alaves, zaś Barcelona (59 pkt) zmierzy się w San Sebastian z Realem Sociedad.