French league: PSG win, Messi returns

Piłkarze PSG rozgromili Ajaccio. (Fot. Getty Images)
Paris Saint-Germain's players beat Ajaccio 5-0 in the 35th round of the French top flight and are again six points clear of runners-up Lens. Lionel Messi returned to the squad after a short suspension for an arbitrary trip to Saudi Arabia.

Wczoraj w Parku Książąt dwie bramki zdobył Kylian Mbappe, po jednej Fabian Ruiz i Achraf Hakimi, a jeden gol padł po samobójczym trafieniu Mohameda Youssoufa. Drużyna z Korsyki w ten sposób straciła szanse na utrzymanie w Ligue 1.

Nie był to przyjemny wieczór dla Messiego, którego publiczność paryska powitała gwizdami i obraźliwymi okrzykami.

W 77. minucie, przy prowadzeniu 5:0, boisko musiał opuścić Hakimi za niesportowe zachowanie, ale trzy minuty później siły się wyrównały, gdy czerwoną kartkę otrzymał Thomas Mangani.

W piątek Lens wygrało 2:1 z Reims. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego Przemysław Frankowski, który zanotował czwarte trafienie w tym sezonie.