Ligue 1: Milik's team lost in the leader's field

Milik (po prawej) rozegrał całe spotkanie. (Fot. Getty Images)
Olympique de Marseille, with Arkadiusz Milik in the squad, lost to the leader of the French league Lille 0: 2. Canadian Jonathan Davis scored both goals - in the 90th minute and in the third minute of added time.

Milik rozegrał całe spotkanie, czwarte w barwach Marsylii, którą reprezentuje od stycznia, ale z miesięczną przerwą na leczenie kontuzji. Po raz pierwszy na ławce trenerskiej Olympique zasiadł Argentyńczyk Jorge Sampaoli, były selekcjoner reprezentacji swojego kraju i Chile.

Wczoraj rozegrano komplet meczów 28. kolejki. Z kwartetu, prowadzącego z dużą przewagą nad resztą stawki, zwycięstwa odniosły trzy zespoły. Oprócz Lille wygrali piłkarze Paris Saint-Germain, pokonując na wyjeździe Bordeaux 1:0 oraz Olympique Lyon, który w takim samym stosunku pokonał u siebie Rennes.

Porażki doznało tylko AS Monaco, któremu nie udała się podróż do Strasburga. Piłkarze z Księstwa przegrali 0:1, tracąc gola w doliczonym czasie gry.