Premier League: Fabianski's injury, leader's victory

Łukasz Fabiański doznał kontuzji w meczu z Nottingham Forest. (Fot. Getty Images)
After a collision with a rival, West Ham United goalkeeper Lukasz Fabianski had to leave the field in the 69th minute of the match of the 25th round of the English Premier Football League. 'The Hammers' defeated Nottingham Forest 4:0 at home, while table-leading Arsenal London also picked up a victory.

W 65. minucie Fabiański wybiegł do piłki kilka metrów przed bramkę i miał ją już w rękach, ale upadając, wpadł głową na kolano jednego z rywali. Przez kilka minut opatrywano go na murawie, a po chwili Polak samodzielnie opuścił boisko. Wyglądał na nieco zdezorientowanego i miał opuchliznę pod lewym okiem.

Był to 24. występ ligowy Fabiańskiego w tym sezonie i już trzeci, którego nie dokończył z powodu urazu. Tak było też w starciach z Manchesterem City 7 sierpnia i z Manchesterem United 30 października.

W pierwszej akcji po zejściu Polaka z boiska wczoraj prowadzenie gospodarzom dał Danny Ings, który jeszcze w połowie stycznia bronił barw Aston Villi. Było to pierwsze trafienie 30-letniego napastnika dla West Hamu. Drugie dołożył w 73. minucie, a na listę strzelców wpisali się też Declan Rice (78.) i Michail Antonio (85.).

"Młoty" wydostały się dzięki temu zwycięstwu ze strefy spadkowej. Po 24 meczach mają 23 punkty i są na 16. pozycji. Ich sobotni rywal z Nottingham zgromadził o dwa "oczka" więcej i jest 13.

Na czele tabeli jest Arsenal, który skromnie pokonał na wyjeździe Leicester City 1:0 po bramce Brazylijczyka Gabriela Martinellego na początku drugiej połowy. "Kanonierzy" zgromadzili 57 punktów. O pięć mniej ma Manchester City, który w sobotni wieczór gra na wyjeździe z przedostatnim w tabeli AFC Bournemouth.

Po tym spotkaniu "The Citizens" będą mieli o jeden mecz rozegrany więcej od lidera.

W innym wczorajszym starciu Aston Villa, w której barwach całe spotkanie rozegrał Matty Cash, pokonała na wyjeździe Everton 2:0. Rezerwowym bramkarzem gości był 18-letni Oliwier Zych.

Z kolei Southampton z Janem Bednarkiem (również cały mecz) uległ na wyjeździe Leeds United 0:1.

W tabeli Aston Villa jest na 11. pozycji z dorobkiem 31 punktów. Southampton ma 18 i zajmuje ostatnie miejsce.