Lewandowski sets Bundesliga scoring record while Juventus draw with Lecce

Po prostu Lewandowski! (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski scored for a Bundesliga-record ninth consecutive match as Bayern Munich scraped past promoted Union Berlin 2-1 to reclaim top spot in the league.

Lewandowski w tym sezonie Bundesligi zdobył już 13 bramek. Już dwie kolejki temu został pierwszym piłkarzem w historii niemieckiej ekstraklasy, który w pierwszych sześciu meczach zdobył 10 goli.

W poprzedniej natomiast 31-latek wyrównał rekord ustanowiony przed czterema laty przez Pierre'a-Emericka Aubameyanga. W sezonie 2015/16 ówczesny zawodnik Borussii Dortmund trafił do siatki w pierwszych ośmiu ligowych meczach, ale uzbierał dziewięć goli.

W 53. minucie sobotniego meczu Lewandowski znalazł się w doskonałej sytuacji przed bramką Unionu i nie dał szans bramkarzowi zespołu z Berlina Rafałowi Gikiewiczowi. Wcześniej, w 13. minucie, prowadzenie Bawarczykom zapewnił Benjamin Pavard.