Legia Warszawa lost to Dinamo Zagreb 0: 1

Legia nie była w stanie pokonać chorwackiej drużyny i przegrała u siebie 0:1. (Fot. Getty Images)
Legia Warszawa lost at home to Dinam Zagreb 0: 1 (0: 1) and was eliminated in the third round of the Champions League football qualifying round. Last week there was a 1-1 draw in the Croatian capital. The Polish champion will play against Slavia Praga in the fourth round of the Europa League qualifying rounds.

Po remisie w Zagrzebiu mistrz Polski miał prawo marzyć o sprawieniu niespodzianki i awansie do czwartej, ostatniej rundy eliminacji Champions League. W rewanżu podopieczni trenera Czesława Michniewicza, niesieni dopingiem ponad 25 tysięcy kibiców w Warszawie, od początku grali dynamicznie i z poświęceniem, jednak popełniali błędy w rozegraniu piłki i tracili ją w środku pola.

Po jednym z takich odbiorów w 20. minucie goście objęli prowadzenie. Luka Ivanusec zrobił kilka zwodów przed polem karnym Legii, a następnie posłał precyzyjne, prostopadłe podanie do wbiegającego w "szesnastkę" Bartola Franjica, który pewnym strzałem wykończył akcję.

Gospodarze szukali możliwości wyrównania, ale w pierwszej połowie atak pozycyjny nie przynosił efektów, Dinamo nie dawało się zaskoczyć również kontrami. Najbliżej powodzenia legioniści byli przy stałych fragmentach gry. Niewiele brakowało do wyrównania w 27. minucie, kiedy po uderzeniu głową Brazylijczyka Luquinhasa piłka odbiła się od poprzeczki.

Po przerwie napór gospodarzy był bardziej zdecydowany. Legioniści osiągnęli przewagę, czego dowodem statystyka celnych strzałów: 7-2 (w całym spotkaniu). Groźny był szczególnie ten z 54. minuty, kiedy sprzed linii pola karnego uderzał ponownie Luquinhas. Skutecznie interweniował jednak reprezentant Chorwacji Dominik Livakovic.

Kolejne próby nie stwarzały już tak dużego niebezpieczeństwa pod bramką gości i ostatecznie mistrz Polski musiał pogodzić się z porażką i odpadnięciem z eliminacji Champions League.

Dinamo awansowało do decydującej rundy, w której zmierzy się z Sheriffem Tyraspol. Legia rywalizować będzie natomiast o wstęp do fazy grupowej Ligi Europy ze Slavią. Jeśli nie pokona praskiego klubu, zagra w nowo utworzonej Lidze Konferencji.

Piłkarska LM: Wszystko zaczyna się od początku...