Menu

LOT poleci z Warszawy do Dublina

LOT poleci z Warszawy do Dublina
Rejsy będą realizowane cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. (corporate.lot.com)
PLL LOT od 23 sierpnia br. rozpocznie regularne rejsy na trasie Warszawa - Dublin. Połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie do irlandzkiego portu lotniczego w Dublinie będą obsługiwane cztery razy w tygodniu Boeingami 737-800 NG.
Reklama

Jak podał przewoźnik, rejsy z Lotniska Chopina w Warszawie do Dublina będą realizowane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Samoloty będą startowały z Warszawy o godz. 14:35 czasu polskiego, by lądować o godz. 16:35 czasu lokalnego. W drodze powrotnej samoloty będą startować z Dublina o godz. 17:50 czasu lokalnego, a lądować w Warszawie o godz. 21:50.

"Ze względu na dużą liczbę mieszkających w Irlandii Polaków, nasza obecność w tym kraju była tylko kwestią czasu. Dzisiaj możemy zaproponować rodakom najwygodniejszy sposób podróży do Dublina prosto z głównego lotniska w Warszawie" - oświadczył cytowany w komunikacie prezes LOT-u, Rafał Milczarski.

LOT wskazuje, że Irlandia to słynny folklor i klifowe wybrzeża. "Kraj ten cieszy się ogromną popularnością turystów z całego świata. Nowe połączenie Warszawa - Dublin ma też duży potencjał biznesowy. W tzw. europejskiej Dolinie Krzemowej swoje biura mają znane firmy technologiczne takie jak Google, Apple, Facebook, Microsoft, eBay i Paypal, a także m.in koncerny farmaceutyczne" - czytamy.

LOT wskazuje, że Irlandia to słynny folklor i klifowe wybrzeża. (Fot. Getty Images)

LOT stopniowo przywraca do siatki połączeń regularne kierunki europejskie. Od 15 lipca pasażerowie mogą podróżować do: Londynu, Berlina, Pragi, Kijowa, Frankfurtu, Hamburga, Mediolanu, Genewy, Istambułu, Belgradu czy Tallina. W sumie w bieżącym sezonie letnim, razem z połączeniem do Irlandii, w ofercie LOT-u znajduje się ponad 130 połączeń i ponad 70 kierunków podróży.

Jednocześnie przewoźnik zwraca się do pasażerów z prośbą o bieżące sprawdzanie obostrzeń wprowadzanych przez kraj, do którego zamierzają się udać. "Regulacje zmieniają się dynamicznie, a osoby, które nie dopełnią wymaganych procedur, nie zostaną zabrane na pokład samolotu. O konieczności monitorowania sytuacji epidemicznej wszyscy pasażerowie informowani są z wyprzedzeniem za pomocą korespondencji mailowej" - przekazał LOT.

Rząd do 28 lipca br. przedłużył zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 14 lipca 2020 r., w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, zezwolono na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarią, państwami Unii Europejskiej z wyjątkiem Szwecji i Portugalii. Można też latać do Wielkiej Brytanii, a także do Czarnogóry, Gruzji, Japonii, Kanady, Republiki Albanii, Republiki Korei i Ukrainy.

Rozporządzenie weszło w życie z dniem 15 lipca 2020 r.; traci moc z dniem 28 lipca 2020 r. 

Czytaj więcej:

LOT lata poniżej kosztów i sprzedaje bilety na skasowane rejsy

Z Kraków Airport polecimy Air France do Paryża

LOT poleci ze Szczecina do Rzeszowa

Gdańsk: Powoli wraca ruch pasażerski na lotnisku

Wizz Air odwołuje loty do Portugalii i Szwecji

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama