Kubica's ninth time during testing in Abu Dhabi

Robert Kubica (Fot. Getty Images)
Robert Kubica (Williams) achieved the ninth time during today's tire tests in Abu Dhabi, after the last round of the Formula 1 world championship. Polish fans were present at the stands.

Polak pojawił się na torze w drugiej, popołudniowej sesji testowej. Najpierw pokonał siedem okrążeń i z czasem 1.40,519 został sklasyfikowany na 11., przedostatnim miejscu. Po krótkiej przerwie wrócił na tor i po pięciu okrążeniach awansował na dziewiątą pozycję. Później, kiedy pojawił się na torze po raz trzeci, jeszcze poprawił swoje najlepsze osiągnięcie na 1.39,269.

Tym samym wyprzedził kolegę z zespołu 20-letniego Brytyjczyka George'a Russella, który w porannej części testów uzyskał 1.39,512. Najszybciej jedno okrążenie toru pokonał we wtorek Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari) - 1.36,812.

Jutro - jak poinformował brytyjski zespół - Kubica będzie jeździł w sesji porannej, a po południu na torze pojawi się Russell.

W czwartek ogłoszono, że Kubica będzie kierowcą wyścigowym Williamsa w przyszłym sezonie. Do rywalizacji w F1 wróci po ponad ośmioletniej przerwie spowodowanej obrażeniami odniesionymi w wypadku podczas rajdu Ronde di Andora w lutym 2011 roku.

W tym roku Polak pełnił rolę kierowcy testowego i rozwojowego w tym teamie. Jego kontrakt przewidywał kilka startów w treningach przed wyścigami o GP oraz udział w oficjalnych testach między zawodami.